Zpěvák David Uličník spoléhá na mikrofon Audix VX10

Člen vokální senzace 4TET a interpret náročných muzikálových rolí s nominací na cenu Thálie v roce 2014 za roli v muzikálu „Antoinetta - královna Francie“, spoléhá na vokální kondenzátorový mikrofon Audix VX10 – vlajkovou loď této firmy.

Zpěvák David Uličník spoléhá na mikrofon Audix VX10

Vloženo 17. 12. 2015

Jedinečný kondenzátorový mikrofon pro pódium a broadcast, se vyznačuje průzračností a čistotou zvuku. VX10 je vokálním mikrofonem pro „live“ použití, je ovšem schopen nasazení i ve studiu a při různých aplikacích v rozhlasovém vysílání.

Mikrofon nabízí plný frekvenční rozsah 40 Hz – 20 kHz s jemným důrazem na detail, 16 mm zlacenou membránu, kardioidní směrovou charakteristiku, ocelovou ochrannou mřížkou a typicky černým designem, který se stal již dávno poznávacím znamením produktů firmy Audix.

VX10 je schopen bez zkreslení zpracovat i velmi dynamické signály o maximální hodnotě až 140 dB a současně nabízí až –20 dB útlum pro signály snímané mimo osu, což mimo jiné zaručuje velkou odolnost proti zpětné vazbě. Mikrofon je ideálně použitelný pro jemnější hudební styly - uplatnění najde zejména v akustické hudbě jako je jazz, folk, ethno a country. Jeho barva se však rovněž osvědčila i v hudebních stylech jako je pop, pop-rock či blues.

David Uličník se s lehkostí se pohybuje v mnoha pěveckých stylech od jazzu, přes muzikál až po svět klasické hudby. Účinkoval v muzikálech Vlasy, Starci na chmelu, Kleopatra, Dracula, Galileo, Evita a dalších. Mezi své nejvýraznější role v tomto žánru řadí Jeana Valjeana ze slavných Bídníků (Les Misérables), nebo amerického vojáka Johna z muzikálu Miss Saigon, za které byl nominován na cenu Thálie.

Během krátkého času měl možnost účinkovat v nejvýznamnějších scénických dílech Leonarda Bernsteina u nás i v zahraničí. Pod vedením Caspara Richtera, šéfdirigenta Vídeňských spojených scén, se podílel na mezinárodním nastudování jevištního oratoria The Mass (Mše), představil se jako Tony v karlínské inscenaci West Side Story. Své úspěchy na tomto poli završil titulní rolí v groteskní opeře Candide ve Státní opeře Praha. Z dalších rolí moderního repertoáru na pomezí vážné hudby si cení také koncertního nastudování Gershwinovy opery Porgy a Bess, ve které zazářil jako záporný hrdina Sportin´Life. V roce 2010 nastudoval roli Monostata v opeře W. A. Mozarta Kouzelná flétna na jevišti Státní opery Praha.

David je členem vokálního seskupení 4TET. Toto seskupení nepřehlédnutelných pěveckých osobností sklízí úspěchy doma i v zahraničí jedinečnou kombinací skvělých hlasů a humorné interpretace. Na svém kontě mají 3 řadová alba, která jsou ověnčena řadou ocenění, včetně zlatých a platinových desek.

Více o mikrofonu Audix VX10: https://imusicdata.cz/audix-vx10-vokalni-kondenzatorovy-mikrofon

Více o Davidu Uličníkovi: http://www.davidulicnik.cz/

zobrazit na e-shopuvíce o Davidu Uličníkovi