Pelhřimovští Lední Medvědi mají v hale „nový zvuk“

Řev pelhřimovských ledních medvědů mohou diváci nově slyšet přes systém HK Audio Vortis. Původní systém ozvučení pelhřimovské haly zimního stadionu byl už nějakou zastaralý. Z tohoto důvodu se město Pelhřimov rozhodlo investovat do zcela nového projektu. Celkové náklady nakonec podle samotného města přesáhly tři čtvrtě milionu korun bez DPH. Celé ozvučení bylo navrženo tak, aby došlo k ideálnímu pokrytí stadiónu akustickým tlakem a zároveň byl kladen důraz na srozumitelnost pro diváky na tribunách a sportovce na hrací ploše. Zařízení svou technologickou vyspělostí zaručuje vysoce kvalitní spolehlivý provoz a jednoduché ovládání pro obsluhu. Navržené a nainstalované technologie tak představují vysoký standard a budou zajišťovat kvalitní ozvučení s vysokým indexem srozumitelnosti, nejen pro sportovní akce ale i ostatní všemožné kulturní události.

Zadání

Původní systém ozvučení pelhřimovské haly zimního stadionu byl už zastaralý a současným požadavkům na zvuk i obsluhu nevyhovující. Důraz v požadavcích zadavatele byl kladen především na dobrou srozumitelnost, co nejširší zvukové pokrytí, zároveň ale i na slušný akustický tlak a v neposlední řadě na celkovou spolehlivost. Přáním investora bylo také celý systém ovládat co nejvíce jednoduše a intuitivně, ideálně přes aplikaci na tabletu.

Naše řešení

Na základě požadavků města jsme vytvořili studii a následně i simulaci přesně podle konkrétních parametrů samotného stadionu. Podle těchto výsledků studie a simulace byl navržen systém ozvučení postavený na modelové sérii HK Audio Vortis a to pro hlavní tribunu, ochoz i samotnou ledovou plochu. Srdcem systému je matice Yamaha MTX3 a o veškerý bezdrátový přenos se stará Mipro. Navržené a nainstalované technologie tak představují vysoký standard pro venkovní i vnitřní prostory a bude zajišťovat kvalitní ozvučení s vysokým indexem srozumitelnosti, nejen pro sportovní akce ale i ostatní všemožné kulturní události.