Belgický fotbalový stadion získal nový NEXO PA systém

Jeden z nejúspěšnějších fotbalových klubů Belgie, Royal Standard de Liège, bude hrát od sezóny 2016-17 se zvukem nového NEXO PA systémů, instalovaného významnou audio společností Arto.

Belgický fotbalový stadion získal nový NEXO PA systém

Vloženo 07. 04. 2017

Stadion Stade de Sclessin (oficiálně nazývaný Stade Maurice-Dufrasne) je domovem FC Standardu Liège, týmu, který deset krát vyhrál Belgickou ligu a který je bez přerušení elitou od roku 1921. Tedy déle, než kterýkoli jiný Belgický klub.

Stadion má bohatou historii, otevřený byl v roce 1909, kdy to bylo jen hřiště. Hráči se museli tehdy převlékat v nedaleké hospodě. Dnes nabízí kapacitu pro víc jak 30.000 diváků a hostuje i zápasy Euro.

Bruselská audio společnost Arto dokončila významnou inovaci stadionu, výběrem kompaktního ID24 a GEO S12-ST line array modulu - speciálních reproboxů s vysokým výstupem, které NEXO vyvinulo právě pro použití na stadionech a v arénách. Jsou ideálně stavěné pro požadavky přenosu zvuku na velkou vzdálenost při zavěšení na střešní konstrukci stadionu. Stejný systém byl rovněž zvolen pro jiný vedoucí Belgický fotbalový klub, FC Anderlech na stadionu Stade d’Anderlecht.

V Liège, použili inženýři z Arto 93 GEO S12-ST kabinetů, které umístili na konstrukci stadionu ve speciálně vyrobených kolébkách, seskupené po čtyřech, spolu s RS18 subbassy. Dále jsou na střeše samostatně zavěšené RS18s a celkem bylo použito třináct RS18. Hlavní systém je napájen šestnácti NXAMP4x4, které podporují Dante síťový protokol.

GEO S12-ST disponuje těsným pokrytím, které soustředí co nejvíce zvuku dovnitř stadionu. Systém také zabezpečuje výbornou srozumitelnost mluveného projevu, až 20 metrů od GEO S12-ST sestavy na nejníže položených sedačkách a 15 metrů k zadním sedačkám na konstrukci. Arto celý systémový design navrhlo v modelovacím softwaru NS-1 NEXO.  Na VIP tribunách Arto použilo celkem šestnáct super kompaktních reproboxů ID24.

Více o produktech NEXO