Gavin James v Irsku poprvé na NEXO STM

Oceňovaný irský autor a zpěvák Gavin James zahrál na jedné z největších akcí svého mladého života v hale 3 Arena v Dublinu.

Gavin James v Irsku poprvé na NEXO STM

Vloženo 26. 04. 2017

Byla to zároveň jedna z největších halových show pro irskou rentalovou společnost SOUND DESIGN, kde poprvé použila NEXO STM Series line array pro živý koncert v obrovské aréně.

Ve skutečnosti to bylo vůbec poprvé, kdy společnost Sound Design použila svůj nově pořízený STM systém s mnohoúčelovými M28, zakoupený po úspěšné pilotní akci na stadionu Croke Park, kde proběhla multimediální show 1916/2016, a po oslavě stého výročí RTE v dublinském divadle Bord Gais Energy.

Dvanáct tisíc diváků, kteří zavítali do dublinské 3 Areny na koncert Gavina Jamese, představovalo pro celý produkční tým ohromnou výzvu. Na pozici FOH byl známý zvukař živých koncertů Marc Carolan, podporován svým technikem Eddiem O´Brianem, který je zároveň zvukařem společnosti Sound Design.

Počáteční design sytému vytvořili John Vickers a Eddie O´Brien ze Sound Designu, v patentovaném modelovém NEXO NS-1 softwaru, za pomoci Vala Gilberta, technika podpůrného týmu NEXO. Všichni tři se shodli na téměř totožném řešení s použitím víceúčelových prvků STM.

Hlavní PA systém sestával z 18 kusů STM  M28 na každé straně, se zavěšenými subbasy STM S118, aby vznikl plnorozsahový levo-pravý systém. Na zemi bylo postaveno dalších 20 subbasů, které vytvořily doplňkový subbasový oblouk, vynález Marca Carolana.

V rozlehlém sále 3 Areny byly na vykrývací závěsy použity STM M28. Na zadní konec arény, pod balkóny, umístili technici ze Sound Design kompaktní moduly NEXO GEO M6 line array. Tyto reprobedny hrály směrem na bary, což mělo obrovský vliv na atmosféru i celou show,“ říká John Vickers, zvukový technik Sound Designu.

Monitorový technik Paul Moore, zvaný „Mini“, použil jako monitorový systém také Nexo, a to 12 kusů 45°N-12 array monitorů na jevišti a 2 ks RS15s pro bicí. Boční vykrytí se na každé straně skládalo z 1 kusu STM M46, 1 kusu STM B112 a 1 kusu STM subbasu S118 na sobě. Energii dodávaly 4 NEXO NUAR racky.

„Gavin James je vynikající zpěvák a podle mě to byla fantastická show,“ potvrzuje John Vickers. „Šlo o kombinaci správného systému, vynikajícího zvukového FOH technika a zatraceně dobrého týmu, která nám umožnila dát tohle všechno dohromady. Klíčem k tak mimořádnému celkovému pokrytí byl jeden jediný plnohodnotný zavěšený systém včetně subbasů.