Jazz fest Competition – Žatec

O tom, že mladý swing žije i na severozápadě České republiky, se mohli přesvědčit návštěvníci prvního ročníku Jazz fest Competition v Žatci, který proběhl ve středu 29. května 2019.

Jazz fest Competition - Žatec

Vloženo 31. 05. 2019

Uprostřed 22. týdne letošního roku se nečekaně celý Žatec oděl do slavnostního. Navzdory uplakanému počasí se do amfiteátru letního kina sjížděly bigbandy zřizované při jednotlivých ZUŠ celého kraje na první ročník festivalu Jazz fest Competition, jehož pořadateli byli Městské divadlo Žatec a Základní umělecká škola Žatec. Pod bedlivým okem odborné poroty předváděly kapely to nejlepší, co pilně nacvičily pod starostlivou péčí svých vedoucích. Na repertoáru byly většinou osvědčené standardy renomovaných autorů a kapel. Prostorem zněly hity George Gershwina, Glenna Millera, Duka Ellingtona, Counta Basieho, Stewieho Wondera, Louise Armstronga, Inkognita a dalších. Povinnou skladbou, které se každý orchestr zhostil v různých aranžích, se stal Birdland. Snad právě hejna ptáků Joea Zawinula zahnala dešťové mraky a po poledni se již tu a tam začalo na swingující omladinu usmívat kromě publika i sluníčko.

Skvělý hudební zážitek a čistý sound zprostředkovával PA systém Nexo a mix Yamaha CL5 - obojí v dokonalé symbióze s trpělivým mistrem zvuku Martinem Veselým. Nadšencům domácího natáčení i fajnšmekrům studiové techniky byl po celou dobu festivalu k dispozici stánek MusicData, kde si každý mohl prohlédnout i vyzkoušet produkty značek Audient, Antelope Audio, Vanguard, Yamaha i Furman. Pro odborné konzultace i běžné dotazy ohledně zvuku, hudby, nebo konkrétních aplikací studiové techniky byl po celou dobu k dispozici zástupce firmy MusicData Roman Jež.

Tři nejlepší orchestry byly kromě upomínkových předmětů obdarovány poukázkami k nákupu na www.iMusicData.cz v hodnotě 1000,-Kč, 3000,-Kč a 6000,-Kč. A protože jsme se v MusicData rozhodli podporovat celou nastupující hudební generaci, bez ohledu na umístění dostali mladí muzikanti backstage přívěsky s možností uplatnění slevy při nákupu na témže ishopu.

Navzdory původní nepřízni počasí se v amfiteátru sešel nemalý počet fandů swingové a jazzové muziky od malých prcků až po mladistvé i pokročilé jazzmany. Všichni soutěžící i návštěvníci se už těší, stejně jako my v MusicData, na příští ročník Jazz fest Competition. Do té doby bude Žatec i široké okolí ještě dlouhou dobu vibrovat v rytmu synkop.