Nejmodernější sloupové reproboxy pro nejstarší univerzitu světa

Nové sloupové reproduktory NEXO ID84 jsou klasickým příkladem moderní technologie, která se zabydlela ve starověkém prostředí, byly instalovány v historické Aule Magna Univerzity v Bologni v severní Itálii.

Nejmodernější sloupové reproboxy pro nejstarší univerzitu světa

Vloženo 31. 01. 2022

Univerzita je nejstarší v nepřetržitém provozu na světě: slovo 'universitas' bylo skutečně vytvořeno, když byla založena. I nadále je jednou z nejprestižnějších v Itálii a trvale se řadí mezi přední akademické instituce na světě. Aula Magna Santa Lucia byla kostelem ze 13. století, který v průběhu staletí zaznamenal mnoho využití. Po renovaci na konci osmdesátých let se stala Aula Magna (neboli Velký sál) Boloňské univerzity a nyní se používá pro institucionální setkání a kulturní přehlídky a ceremonie k udělování čestných titulů některým z nejvýznamnějších lidí na světě.

V předchozích letech řešila Aula Magna své požadavky na ozvučení dvěma závěsy kompaktních line array GEO S8 od NEXO. Když nastal čas upgradovat systém, klient se vrátil ke značce NEXO a na radu instalačních specialistů LG Integrated Service srl se zaměřil na vysoce výkonný sloupový reproduktor ID84 uvedený na trh před několika týdny.

Během této restrukturalizační fáze v Aula Magna chtěl klient odstranit centrální struktury, které bránily výhledu do místnosti, zejména visící line array,“ vysvětluje Alberto Vandini z LG Integrated Service. „Zvolili jsme distribuovaný systém, montáž prvků na sloupy lodi. Volba reproduktoru ID84 se nám pro tento prostor, který má cca 80×40 metrů, pojme asi 1000 lidí, jevila jako nejlogičtější.

Deset reproduktorových pozic nyní obklopuje hlavní loď Aula Magna, v každé z nich je jeden sloup vytvořený spojením sloupového reproduktoru ID84 s jeho doprovodným nízkofrekvenčním rozšiřujícím modulem, ID84L.

ID84 je výkonný reproduktor, který nabízí vynikající špičkový výstup SPL 135 dB a frekvenční odezvu 90 Hz-20 kHz poskytující hladký a hudební zvukový podpis, který je stejně kompetentní pro posílení řeči jako hudby. Uvnitř 2-pásmového pasivního boxu je osm výkonných 4” NEXO neodymových LF měničů s dlouhou výchylkou a osm 1” HF měničů v jedinečném uspořádání, které maximalizuje účinnost těchto jednotek.

Moduly ID84 mají jeden metr na výšku a jsou spárovány s rozšiřujícími boxy ID84L LF, což je uspořádání, které je zvláště vhodné pro aplikace s dlouhým dosahem. Tento výkonný rozšiřující box má téměř přesně stejný půdorys jako ID84 a obsahuje osm 4” LF komponentů. Zdvojnásobením délky vedení se vertikální směrovost sestavy zvýší v nízkých frekvencích, přičemž horizontální směrovost zůstane nezměněna.

Zesilovací systém obsahuje 2x NEXO NXAMP4X2MK2 a 1x DTDAMP4X1.3 + DTD-TN procesor, na všech běží Dante. Boční kryty Magnelis® a přední mřížka doplňují elegantní současnou estetiku reprosoustav, které jsou prezentovány v bílé barvě, aby ladily s tímto instalačním prostředím v Aula Magna.

Když byly nainstalovány reproduktorové moduly, ještě předtím, než jsme systém zapnuli, obdrželi jsme tolik komplimentů za krásu a eleganci produktu,“ říká Alberto Vandini ze společnosti LG. „Taková estetika je důležitým rozdílem v prostředí historického zájmu.“

Více informací o sérii Nexo iD84