NEXO GEO M6 line array v koncertní aréně v Melbourne

Robert Blackwood Hall, prestižní koncertní aréna melbournské univerzity Monash, je nyní nově vybavena multifunkčním systémem NEXO, včetně nového GEO M6 - compact line array ve funkci hlavního PA.

NEXO GEO M6 line array v koncertní aréně v Melbourne

Vloženo 26. 05. 2017

Univerzita Monash je veřejná výzkumná instituce, sídlící v Melbourne, a jde o jednu z nejstarších v Austrálii. Koncertní aréna Robert Blackwood Hall, pojmenovaná po svém zakladateli siru Robertu Blackwoodovi, přestavuje nyní nejprestižnější prostory vedle obchodní čtvrti Central Business District a letos oslaví 40. výročí.

Melbournská ozvučovací a instalační společnost Group Technologies byla pověřena, aby vybrala a dodala do koncertní haly Robert Blackwood Hall nové audio vybavení pro různá využití. „Z akustického hlediska se hala řadí k tomu nejlepšímu, co v současnosti v Austrálii máme,“ vysvětluje ředitel společnosti Mark Ladewig, „odehrálo se tu mnoho komerčních natáčení pro ABC, nahrával tu Melbournský symfonický orchestr a natáčela se zde i nejrůznější filmová hudba. Kromě pořádání koncertů místních i světových hvězd je aréna využívána na slavnostní příležitosti a menší setkání, kdy lze pro prezentaci použít pouze balkon.“

Protože jde o koncertní halu, nemá RBH aréna forbínu, opony ani provaziště. V klimatizovaném hledišti jsou stacionární sedadla, která pojmou až 1589 diváků. Vzestupně umístěná sedadla mají kapacitu 1256 osob a dalších 342 křesel se nachází na balkónech.

Na hlavní PA použila společnost Group Technologies sestavy NEXO GEO M6 compact line arrays. Levá i pravá strana obsahuje 3x středofrekvenční moduly GEO M6B, zavěšené nad 8x širokopásmovými boxy GEO M620. Sestava 6x GEO M620 byla zavěšena uprostřed před sestavou 4x subbasů LS18.

Dále byly použity přední rohové výkryty NEXO PS10, které jsou využívány při menších akcích jako jsou školení a prezentace, konaných v sále. Front fills tvoří 6x GEO M620.
„Dále jsme také použili dvě menší sestavy čtyř GEO M620 jako delay pro balkóny,“ vysvětluje Ladewig, „byly v hale umístěny víc dozadu, protože někdy na balkonech bývají samostatné prezentace.“

Celý ozvučovací systém je napájen procesorovými zesilovači NXAMP4X1 a NXAMP4x4. Procesor Xilica A1616 umožňuje technikům volit dotykovým panelem typ módu, který právě potřebují. Rozvod energie zajišťuje Powerwise PD620M.

NEXO GEO M6NEXO PS sérieNEXO NXAMP