NEXO ID v řetězci podniků Mr Fogg’s

Inception Group, jedna z nejúspěšnějších britských podnikatelských skupin v oblasti pohostinství, stanovila v barech pod názvem Mr Fogg’s velmi vysoký standard zvuku. Technický ředitel společnosti Diamond AV, Guy Ayres, zvolil reproboxy NEXO ID 24,  čtyřkanálové zesilovače NEXO DTDAMP4x0.7 a dva NEXO DTD-T.

NEXO ID v řetězci podniků Mr Fogg’s

Vloženo 28. 12. 2018

Jedním z nejúspěšnějších britských podnikatelských skupin v oblasti pohostinství je Inception Group, jejíchž silnou stránkou jsou tematické „zážitkové bary“ v Londýně. Nedávno byly otevřeny dva nové, které velice poutavě reprezentují super kompaktní reproboxy NEXO ID.

Inception Group stanovila v barech pod názvem Mr Fogg’s velmi vysoký standard zvuku. Audiovizuální společnost Diamond AV použila pro vytvoření specifického ozvučení prvky NEXO, které dotvořili charakter jednotlivých míst.

Dva nejnovější podniky Mr Fogg’s House of Botanicals, a Mr Fogg’s Society of Exploration, se nachází v centru Londýna, ale vzájemně se radikálně liší, co se týče designu interiéru i účelu použití.

House of Botanicals je plný tropických rostlin, odrážející sbírku flóry a fauny pana Fogga z celého světa.  Proto zde byl vyžadován diskrétní, téměř neviditelný audio systém. Takže technický ředitel společnosti Diamond AV, Guy Ayres, zvolil malé reproboxy NEXO ID 24, které přesně na míru vyhovují této instalaci.

K pokrytí prostotru bylo použito deset ID24, full-range reproboxů s dvojitými čtyřpalcovými drivery ve V-formaci v kombinaci s HF kompresním driverem. ID24 mají jedinečnou snadno nastavitelnou hornu, která je lehce otočná i bez použití nářadí, jen za pomocí přepínače na zadní části panelu a má 60° nebo 120° pokrytí. Díky tomu může být horizontální rozptyl „doladěný“ danému použití. Pro rozšíření nízkých frekvencí jsou zde použity ještě basy NEXO ID S110e.

Pro zesílení a processing použil Guy Ayres dva čtyřkanálové zesilovače NEXO DTDAMP4x0.7 a dva NEXO DTD-T, které umožňují sofistikované nastavení přes crossover, EQ and časového zpoždění s ochranou reproboxů.

Aktuálně největší podnik Mr Fogg’s je nový Society of Exploration. Celý prostor je rozdělen na tři menší části – hlavní místnost, vagón a Map room (pokoj s mapami). Marketingový ředitel společnosti Inception Group, Simon Allison, popisuje: “Society of Exploration v The Strand (část centrálního Londýna) je dosud největším podnikem Fogg’s a skutečně vám z něj spadne čelist. Uvidíte zde spoustu pohyblivých částí, včetně mechanického výrobníku koktailu Star of Bombay negroni.” Jeho poloha je, co by kamenem dohodil od rušné stanice Charing Cross, tedy místa, kde se hrdina Julese Verna, pan Fogg, pustil do své proslulé cesty kolem světa.

I zde bylo znovu použito deset reproboxů NEXO ID24 k pokrytí všech třech částí baru, ale protože s vagónem se počítá jako s party plochou, byly sem přidány čtyři ID S110e subwoofery. Jako napájecí a ovládací systém zde použili NEXO DTDAMP4x1.3 a NEXO DTD-T.

Do konce letošního roku je v plánu přidat ke stávajícímu impériu Mr Fogg’s ještě jeden přírůstek. Inception Group má plno nápadů na nová místa. Simon Allison chválí NEXO i Diamond AV, a říká: “Osobně spolupracuji s oběma už desátým rokem a technologie NEXO je špičková.