NEXO rozšiřuje instalační řadu ePS o nový reprobox ePS12 a eLS18 SUB

NEXO rozšiřuje instalační řadu ePS o nový reprobox ePS12 a eLS18 SUB

Vloženo 13. 02. 2023

Od svého uvedení na trh v roce 2021 si řada ePS od NEXO získala záviděníhodnou pověst pro svůj výkon a vysokou hodnotu v profesionálních instalačních reproduktorech. Tato řada 2pásmových pasivních ozvučnic a partnerských subbasových jednotek, hrdě vyráběná ve Francii, čerpá z úspěchu legendární řady PS, zjednodušuje možnosti připojení a montáže a využívá nové výrobní techniky a design měničů k dosažení bezprecedentních cenových hladin. NEXO nastavuje průmyslový standard pro produkty point-source.
Řada ePS6, ePS8 a ePS10 palcových modelů a 12 a 15palcových partnerských subwooferů, která již přináší výkonný zvuk s plnou šířkou pásma v různých prestižních instalacích po celém světě, je nyní rozšířena uvedením nových ePS12 a eLS18 sub.
Stejně jako ostatní reproboxy v této řadě i ePS12 v sobě skrývá všechny znaky NEXO: vysoký výkon, vynikající pokrytí, směrové ovládání a hudební výkon do kompaktního boxu z baltské břízy lichoběžníkového tvaru s ocelovou mřížkou, pro odolnost vůči povětrnostním vlivům s certifikací IP55. Díky spojení 12palcového neodymového LF měniče s vysokou výchylkou s 1,7palcovým membránovým HF kompresním měničem a s charakteristickou hornou otočného designu NEXO nabízí uživateli možnosti pokrytí. Maximální SPL @ 1m je působivých 133 dB s frekvenční odezvou @ -6 dB. 60Hz-20kHz.
ePS12 lze stackovat nebo zavěsit s novým subwooferem eLS18 1 x 18 palců, který sdílí stejný estetický design a rozšiřuje odezvu LF až na 32 Hz. Speciální příslušenství umožňuje umístit boxy ePS pod subwoofer a vytvořit tak širokopásmové systémy s malými rozměry, které jsou vizuálně příjemné.
Všechny čtyři hlavní boxy jsou minimálně vybaveny pevně propojeným vodičem pro připojení, který nabízí generické šroubovací konektory IN/OUT s roztečí 2x 7 mm. Kryt IP chrání konektory před vlhkostí ve venkovních aplikacích. Na každé straně boxu dva M6 s roztečí 80 mm a jedno M10 šroubení umožňují připojení k U držáku, bumperu nebo šroubům s okem. Zadní strana každého reproboxu je osazena 3x M6 s roztečí 70 mm pro montáž na stěnu v horizontální i vertikální poloze. Subbasy se vyznačují 2 x 7 mm šroubovacími konektory IN/OUT a upevňovacími body M10.
Všechny jednotky jsou opatřeny černým strukturálním nátěrem (bílá a všechny ostatní barvy RAL jsou k dispozici na objednávku) s akustickou tkaninou odolnou proti UV záření nataženou přes přední mřížku.
Systémy složené z prvků ePS a eLS mají výhodu vysoce kvalitních komponent, které dobře znají všichni uživatelé prémiových systémů NEXO, ve spojení s jedinečnými možnostmi síťového připojení a ovládání procesorovými zesilovači NEXO NXAMPmk2 a řešeními napájení a ovládání NEXO DTD/DTDAMP pro menší instalace.