Nová řada NEXO ePS nastavuje průlomovou cenu pro instalace

NEXO představuje novou řadu reproduktorů řady ePS pro profesionální instalaci. Tři 2-pásmové pasivní reproboxy a dvě partnerské subbasové jednotky jsou prvními modely v nové „užitkové“ řadě, která poskytuje vysoce kvalitní evropské inženýrství za nákladově efektivní cenu, která podnítí projekty citlivé na rozpočet.

Nová řada NEXO ePS nastavuje průlomovou cenu pro instalace

Vloženo 13. 12. 2021

Inženýři společnosti NEXO, čerpající z 25 let úspěchu s legendární řadou PS, zaujali k této nové řadě jednoduchý přístup, zeštíhlili možnosti připojení a montáže a využili výhod nových výrobních technik a designu driverů k ​​dosažení bezprecedentních cenových hladin pro své produkty bodového zdroje jako nový průmyslový standard. Modely ePS poskytnou mnoha veřejným a soukromým instalačním projektům způsob, jak získat přístup k systému označenému prestižní značkou NEXO, bez nutnosti “vykrást banku”.

Řada ePS, navržená speciálně pro pevnou instalaci, obsahuje všechny charakteristické znaky NEXO: vysoký výkon, vynikající pokrytí, směrové řízení a hudební výkon umístěné do kompaktních dřevěných boxů lichoběžníkového tvaru s ocelovými mřížkami pro odolnost vůči povětrnostním vlivům s certifikací IP54 (a IP55).

Řada ePS obsahuje tři lehké modely bodových zdrojů v 6“, 8“a 10“ variantách. Každá skříň obsahuje 1,4” HF měnič a lehký LF měnič s typickým designem otočné horny NEXO, který uživateli nabízí možnosti změny  pokrytí.

Modely ePS6, ePS8 a ePS10, prezentované v překližce z baltské břízy, nabízejí špičkové tlaky SPL 125 dB, 128 dB a 130 dB v tomto pořadí. ePS6 váží pouhých 7,1 kg, rozměr 367 mm x 200 mm x 182 mm a má frekvenční odezvu 90 Hz – 20 kHzePS8 váží 8,1 kg, má profil 425 mm x 252 mm x 227 mm a frekvenční odezvu 80 Hz – 20 kHz. Nejvýkonnější ze tří modelů, ePS10, váží 14,8 kg, má rozměry 533 mm x 318 mm x 283 mm a má frekvenční odezvu 70 Hz – 20 kHz.

Všechny tři reproboxy jsou minimalizovaně osazeny pevně propojeným páskem pro připojení, který nabízí generické šroubovací konektory IN/OUT s roztečí 2x 7 mm. Kryt IP chrání konektory před vlhkostí ve venkovních aplikacích. Na každé straně skříně jsou dva M6 s roztečí 80 mm a jedno M10 šroubení umožňující připojení k U držáku, bumperu nebo šroubům s okem. Zadní strana každého reproduktoru je osazena 3x M6 s roztečí 70 mm pro montáž na stěnu v horizontální i vertikální poloze.

Všechny jednotky jsou opatřeny černým strukturálním lakem (bílá a všechny ostatní barvy RAL jsou k dispozici na objednávku) s akustickou tkaninou odolnou proti UV záření nataženou přes přední mřížku.

Všechny reproduktory NEXO jsou fázově kompatibilní s jakýmkoliv subwooferem  řady NEXO. V případě řady ePS jsou uvedeny na trh dva výkonné kompaktní subwoofery – single-12” eLS400 a single-15” eLS600, které esteticky ladí s celou řadou boxů.

eLS400 je kompaktní instalační subbass, který lze skládat na sebe nebo zavěsit díky svému diskrétnímu a snadno integrovatelnému designu. Tento 1 x 12” subsystém vážící pouhých 14,5 kg a rozměry 365 mm x 425 mm x 447 mm byl koncipován jako partner pro reproboxy ePS6 a ePS8.

eLS600 má rozměry 425 mm x 533 mm x 562 mm a váží 26,3 kg s použitím 1 x 15” měniče s vysokou exkurzí v bass-reflexním provedení, které umožňuje špičkový výstup 136 dB. Je navržen jako partner ePS8 a ePS10. Šířka a výška pravoúhlých subwooferů chytře ladí s jejich partnerskými hlavními ozvučnicemi: speciální příslušenství umožňuje, aby ePS bylo zavěšeno pod subwooferem a vytvořilo tak širokopásmové systémy s malými rozměry, které jsou vizuálně příjemné.

Na čtyřech stranách boxu jsou dva závity M10 spojují eLS600 s U držákem, šrouby s okem nebo vyhrazeným příslušenstvím. Nepoužité závity M10 lze použít pro další montážní body v oblastech, kde to vyžaduje legislativa. Zadní připojení je pomocí dvou (in/out) párů šroubových svorkovnic, zatímco přiložený kryt IP chrání konektory před vlhkostí ve venkovních aplikacích.

Systémy složené z prvků ePS a eLS mají výhodu vysoce kvalitních komponent, které znají všichni uživatelé prémiových systémů NEXO, ve spojení s jedinečnými schopnostmi zpracování procesorových zesilovačů NXAMPmk2.

Zobrazit produkty EPS série