Nová vlajková loď Nexo NXAMP4x4mk2 je na trhu

Uvedením nového zesilovače NXAMP4x4mk2 dokončilo NEXO novou řadu MK2. Tyto zesilovače třídy D s extrémně nízkým zkreslením jsou kombinací 32-bit/96KHz převodníků a 64-bitového signálového procesoru. Výsledkem je obrovský pokrok, co se týče kvality zvuku v porovnání s vysoce uznávanými NXAMP první generace, které jsou nejdůležitějším prvkem zvukových systému NEXO už od roku 2007.

Nová vlajková loď Nexo NXAMP4x4mk2 je na trhu

Vloženo 25. 09. 2019

NXAMP4x4mk2 je nejvýkonnější model řady MK2 a nabízí až 4.500 Wattů na každý kanál v 2 Ohmech. V elegantním 3U balení váží pouhých 24,9 kg a je o více než 12% výkonnější než jeho předchůdce.

Na zjednodušeném předním panelu naleznete jen jediný otočný ovladač a velký barevný dotykový LCD displej, který umožňuje rychlejší a jednodušší ovládání a přímý přístup ke všem potřebným parametrům. Ovládání je uživatelsky velmi přívětivé i pro úplné začátečníky.

Na zadní části se kromě čtyř vysoce kvalitních analogových vstupů nachází i slot, který je standardně osazen kartou dálkového ovládání NX.RM104. Díky duálnímu ethernetovému portu na této kartě lze současně ovládat více zesilovačů najednou a umožňuje bezproblémovou integraci s řídícím softwarem NeMo. Pro tento slot jsou dostupné volitelné síťové karty Dante, EtherSound a AES/EBU, což přináší rozšíření o další čtyři digitální audio vstupy. Kromě rozšiřujícího slotu pro kartu se zde nachází sériové porty RS232 a GPIO spolu se speakonovými výstupy pro každý ze čtyř kanálů.

Se stálým rozsahem použitelného síťového napětí 100–240 voltů lze 4x4mk2 použít kdekoli na světě a může fungovat na všech typech napájecích generátorů. Je proto ideální volbu pro touring. Napájecí zdroj využívá technologii PFC (Power Factor Correcrion), která zabezpečuje nejlepší možnou konverzi výkonu, zatímco odběr proudu je plynulý a bez výkyvů a tím předchází přetížení na síti. Navzdory obtížnosti při implementaci technologie PFC (Power Factor Correction) ve velkých výkonových zesilovačích vyvinuli inženýři Yamaha speciálně pro 4x4mk2 novou technologii pro maximální účinnost a plynulejší spotřebu. Tím pádem je to ten nejekologičtější zesilovač vůbec.

NXAMP4x4mk2 se může požívat v jednou systému společně s předchozími verzemi Mk1 a řadou zesilovačů DTD, protože všechny mají naprosto stejnou latenci. NEXO na tyto produkty poskytuje 5letou záruku a pro uživatele zesilovačů NXAMP4x4mk1 je dobrá zpráva, že podpora ze strany výrobce pro tento produkt bude i nadále pokračovat.

Ředitel výzkumu a vývoje, Joseph Carcopino, říká, “Série NXAMP byla představena v roce 2007 a byla výsledkem první spolupráce mezi společností NEXO a naší mateřskou společností Yamaha. Přestože Yamaha vyrábí zesilovače již 50 let, vývoj vysoce výkonových profesionálních modelů pro ně byl novou zkušeností. Teď, po 12 letech v tomto oboru, má náš tým daleko více odborných znalostí, což vidíte na výkonu, designu, uživatelském rozhraní a algoritmech NXAMPmk2.

Technické informace