Odhaleno! Nejmenší reprobox v historii NEXO je zde

Navzdory všem omezením, které s sebou dnešní doba přináší, představuje společnost NEXO úplně nový, průkopnický point source reprobox. Díky velmi působivému poměru výkon vs. velikost posouvá hranice na zcela novou úroveň. V celé čtyřicetileté historii značky NEXO jde o nejmenší reprobox vůbec. Nový ID14 a sub bass IDS108 jsou nejnovějšími přírůstky do uznávané řady ID. Stejně jako větší ID24 je i ID14 lehký, všestranný a velmi odolný vůči povětrnostním vlivům.

Odhaleno! Nejmenší reprobox v historii NEXO je zde

Vloženo 26. 08. 2020

Nový ID14 je kompletně celý „made in France“.  Neuvěřitelně kompaktní 5 ” polyuretanová kostka, uvnitř které se nachází vysoce výkonný point source, dosahující 116 dB (peak) s frekvenční odezvou 120 Hz - 20 kHz. Měří pouhých 130 mm x 130 mm x 120 mm a váží 1,7 kg. Je vybaven koaxiálním 4 ”LF driverem, 1,3 ” kmitačkou a 1,4 ” výškovou membránou. ID14 je nabízen ve dvou variantách směrovosti: standardně s hornou 100° x 100 ° nebo v alternativě s vyzařováním 90 ° x 140 °.

Tento super-kompaktní, extrémně výkonný point source reprobox lze použít samostatně nebo v systému jako fronfrill, infill nebo delay. K dispozici je v černé, bílé nebo na zakázku v jakékoli barvě ze vzorkovníku RAL. Očekává se, že ID14 bude obzvláště zajímavý pro instalační sektor. Je to skvělý a kreativní nástroj pro ty, kdo řeší architektonické výzvy v historických budovách a pro ty, kteří potřebují nenápadný vzhled a zároveň velký výkon, například v kostelech, na letištích, v hotelech a pohostinství. ID14 bude určitě populární pro surround a efektové aplikace. Je ideálním nástrojem pro vytváření vzrušujícího a dokonalého immersive audio i v těch nejsložitějších prostorách.

ID14 se vyrábí ve dvou verzích. Instalační verze je vybavena akustickou látkou na přední mřížce a pro zvukový vstup je k dispozici kabelová průchodka s dvoužilovým kabelem, která poskytuje ochranu IP55.

Verze Touring má ocelovou mřížku Magnelis® a na zadní desce jsou dva konektory Speakon®.

Subbass ID S108 byl vytvořen jako doplnění reproboxu ID14, protože společně vytvářejí extrémně kompaktní a vysoce výkonný 3 pásmový systém, ideální pro malé kluby a bary.
ID S108 má skvělý a velmi efektivní bass-reflex design, s využitím 8 ″ neodymového driveru, s vysokou výchylkou, který je přesně vyladěný tak, aby odpovídal frekvenční odezvě ID14. Stejně jako ID14 je IDS108 k dispozici v touringové a instalační verzi, v černé, bílé nebo vlastní barvě na přání zákazníka podle vzorkovníku RAL.

Nexo nabízí také rozsáhlou řadu příslušenství, díky kterému lze reproboxy ID14 použít v podstatě kdekoli. ID14 má k dispozici speciální U držák, ale lze jej také nainstalovat přímo na mikrofonní stojan. Na zadní straně reproboxu jsou připraveny dvě M6 matky (rozteč 73 mm), takže může být namontován na zeď pomocí příslušenství NEXO. Díky plně symetrickému designu ID14 není třeba vyrábět levou a pravou verzi, a tak každý box v inventáři rentalové společnosti je pouze jeden typ.

Doporučeným zesilovačem je nový NEXO NXAMP4x1MK2, na který může být zapojeno až 8 x ID14 na jednom kanále. NXAMP má speciální setup pro každý úhel, který zajišťuje perfektní pokrytí na jakékoli frekvenci. Další možností je použití DTDControlleru ve spojení s DTDAMP4x0.7, na který může být zapojeno až 4 x ID14 na 1 kanál.

Více technických informací