Ohlédnutí za Vysočina fest 2015

Třetí ročník multižánrového kulturního festivalu Vysočina fest je úspěšně za námi! Letos navíc s rekordní návštěvností. Jelikož jsme i tentokrát zajišťovali kompletní ozvučení festivalu, chceme Vám odhalit něco málo ze zákulisí příprav.

Ohlédnutí za Vysočina fest 2015

Vloženo 15. 07. 2015

V momentě, kdy přijde návštěvník do festivalového areálu, je vše již perfektně nachystané. Co a kdo ale stojí za náročnými přípravami? Práce začínají už půl roku před začátkem samotné akce. Je nutné projít požadavky kapel, sestavit technické plány a seznam vybavení, které na akci půjde. Následuje domluva s umělci a kapelami. Jen samotné zabalení a naložení techniky zabere 5 dní.

První nákladní auto s vybavením přijede do areálu Vysočina fest 3 dny před začátkem akce. Prvním a zásadním úkolem je postavit ground support, tedy střechu. Důležité je konstrukci dobře usadit a ukotvit, aby byla bezpečná a vydržela i různé výkyvy počasí. Následuje pověšení světel, ozvučovací aparatury a též instalace hliníkových rámu na LED obrazovky. Dále je na řadě vyladění techniky – jako první se nastaví zvuk a teprve po setmění se naprogramují světla, obraz a přenos kamer.

Celkově se o stavbu stará 24-členný tým složený z techniků a pomocníků. Techniku přepraví 5 velkých kamionů z centrálního skladu firmy ve Velkém Meziříčí. Až k neuvěření je, jaké množství techniky a materiálu musí být na místě, aby byl požitek diváka dokonalý – 84 inteligentních světel, 8 tun hliníku na konstrukci, 195 kusů desek na sestavení pódia, zvukový aparát o váze 1,5 tuny na každou stranu pódia a ohromujících 10 km kabeláže. Největší stage bude mít letos rozměr 28 x 16 metrů, na výšku 9 metrů.

A jaká technika se postarala o pořádnou show? Zvuk byl kompletně přenášen přes NEXO STM – unikátní systém, který je jedinečný nejen svojí silou, ale především čistotou zvuku. Konkrétně se jednalo o 17 boxů na každé straně pódia ve složení NEXO M46, NEXO B112 a NEXO M28. O spodní část zvukového spektra se staralo 24 sub basů NEXO S118. Na pódiu bylo umístěno celkem 16 odposlechů NEXO 45N12.

Mix probíhal na špičkové konzoli Innovason Eclipse, monitoring se pak korigoval na digitálním mixážním pultu Yamaha M7CL.

Světelnou show zajišťovalo 15ks High End Systems Technospot, 21ks JB-Lighting A8, 16ks JB-Lighting JBLed A7 Zoom a 2ks JB-Lighting A12 Zoom. Vše bylo ovládáno přes světelný pult Road Hog Full Board.