Pěvecký sbor základní školy v Clarksville znovu objevil legendární píseň „We Are the World“ s Mojave Audio

Mikrofon Mojave MA-201 FET poskytuje mladým zpěvákům zvuk ve studiové kvalitě

Pěvecký sbor základní školy v Clarksville znovu objevil legendární píseň „We Are the World“ s Mojave Audio

Vloženo 01. 07. 2021

Clarksville Elementary Choir je součástí školy Pre-K-4, která podporuje rostoucí hudební talent svých studentů. Když pandemie COVID19 zastavila školní aktivity pro tento rok, učitelka a ředitelka sboru Emmy Bodnerová chtěla pro své studenty najít nový projekt, který by jim umožnil společně si po dlouhém roce izolovaného dálkového učení poprvé společně zazpívat. Michael Sanders, otec dvou studentů z Clarksville a bývalý zvukový technik, nabídl své odborné znalosti a vybavení k vytvoření hudebního videa sboru, který provedl dojemné ztvárnění klasického charitativního singlu z roku 1985 „We Are the World“. Aby produkce dosáhla profesionální kvality, jakou si zaslouží, a aby zvuk zahrál divákům na správnou strunu, Sanders použil ke snímání mikrofony Mojave Audio MA-201FET.

„Rozhodli jsme udělat kompletní hudební video, které by představilo sbor, společně zpívající jednu z mých oblíbených písní. Pro všechny byl tento rok velmi těžký, a proto jsme chtěli pro děti udělat něco speciálního," řekl Sanders. „Tímto způsobem jsme dětem mohli poskytnout mimořádnou zkušenost a zanechat jim dokument, který si můžou uchovat navždy jako důkaz, čeho byli schopni dosáhnout."

Sanders, fanda mikrofonů Mojave pracoval na nahrávkách pro významné umělce, jako Skillet a High Valley a byl přesvědčen, že MA-201FET bude dokonalým nástrojem k zachycení nezapomenutelného zážitku. "Nikdy jsem neslyšel hlasy znít lépe než v 201, mají neuvěřitelně jasný a vyvážený zvuk," řekl. "Dříve jsem jej používal ve studiu na všechno - na bicí overhead, hlasy, akustické kytary. Nemohl jsem děti postavit před něco, co se mi nelíbí."
"Také jsem věděl, že k získání skvělého zvuku nebudu potřebovat další externí zařízení," pokračoval. "Pro malou nahrávací sestavu byl Mojave MA-201 FET perfektním řešením."

Rychle a s jednoduchým nastavením jsem propojil MA-201FET přes USB rozhraní PreSonus Audiobox do DAW Logic na MacBooku Pro. Dal jsem tak studentům Clarksville první ochutnávku profesionálně nahraného zpěvu, což je podle nich ohromně motivovalo, když došlo na samotný zpěv“, řekl Sanders. "Myslím, že když se děti takto slyšely, měly pocit, že to opravdu dokážou, skutečné potvrzení práce, kterou do toho vložili," řekl. "Bylo vidět, jak jsou hrdí, a myslím, že se to pozitivně projevilo i v jejich výkonech."
Jakmile nahrál všechny sólisty - včetně chytré hip-hop vsuvky, která byla nahrána na školním hřišti, shromáždil Sanders zpěváky pro povznášející sbor písně v oddělených skupinách po 9-10. Skládání vokálních vrstev nemohlo být jednodušší. "Další věc, kterou jsem na Mojave vždy miloval, je to, že se tak dobře skládají dohromady," vysvětlil. "Jakmile jsme to měli všechno pohromadě, znělo to prostě impozantně, a jak to děti slyšely, úplně je to uchvátilo."

Nahrávka na YouTube získává stále více zhlédnutí - více než 100 000 a stále stoupají, což je skutečným důkazem skvělého výkonu a šíření dobrých pocitů mezi účastníky a komunitou kolem nich. Sanders se také od desítek rodičů a učitelů doslechl, že mnozí byli konečným výsledkem dojati až k slzám. "Každý, kdo se podílel na tomto projektu, to udělal ze správných důvodů, a myslím, že to můžete ve videu opravdu slyšet a vidět," řekl. "Skutečnost, že nahrávka přinese radost i mimo tuto komunitu, dělá tento počin ještě lepším, a myslím si, že dětem poprvé ukáže, co mohou s hudbou opravdu zažít."
"Byla to pro mě skvělá zábava, kterou jsem dokázal s tak jednoduchým nastavením," uzavřel. "Pokud máte skvělý mikrofon, nepotřebujete nic víc a Mojave 201FET byl vším, co jsem tady potřeboval."