Pro mexický festival Vive Latino je STM naprosto perfektní

Jedna z největších sestav systému NEXO STM modular line array byla použita na hlavní scéně festivalu Vive Latino Festival v Mexico City společností Tecno Son Espectuálos.

Pro mexický festival Vive Latino je STM naprosto perfektní

Vloženo 10. 11. 2014

Letošní, již 15. ročník této proslulé iberoamerické kulturní události, představil velkou řadu nejrůznějších latinsko-amerických, španělských i mezinárodních umělců. Vlastníkem i organizátorem akce je skupina OCESA Group, která je součástí Mexican entertainment company Grupo CIE. OCESA Group, která je i hlavním promotérem celého festivalu, a která již dříve použila STM v tomto prostředí pro Corona Capital Festival, byla od počátku přesvědčena, že STM je to pravé pro Vive Latino.

Hlavní pódium festivalu, Indio Stage, se nacházelo ve sportovní a koncertní aréně Foro Sol, postavené uvnitř závodní dráhy Rodriguez Brothers, která pojmula 55 000 lidí každý den tohoto čtyřdenního festivalu. K největším tahákům letos patřily Nine Inch Nails, Placebo, Arcade Fire, Maldita Vecindad a Calle 13.

Majitel společnosti Tecno Son, Sergio Zenteno a jeho tým navrhnuli a zavěsili hlavní PA systém, složený ze 24 setů STM M46 Mains a B112 Bass na straně, s 18 sety M46 Mains a B112 Bass na stranu pro postranní vyplnění. V den, kdy hráli Nine Inch Nails, bylo použito celkem 42 x S118 subů s 12-ti na každé straně, zavěšených za hlavní sestavou.

Tento obrovský systém musel pokrýt vzdálenost 150 metrů. “Část, kde se nachází hlavní tribuna, je vysoce odrazová,” vysvětluje Zenteno, “a my jsme chtěli, aby zvuk zpožďovacích věží eliminoval odrazy od sedadel. S tímto designem jsme dosáhli na většině plochy hladiny 114dBA a skvělých 108 dBA v nejvzdálenějších částech. Stále se učíme nové způsoby použití STM modulů, jenom na tomto festivalu jsme pracovali se třemi různými kombinacemi postavení subů.”

Specialista na koncertní zvuk společnosti Nexo, Stuart Kerrison, byl osobně na této akci v Mexico City přítomen. “Vzhledem k velikosti publika a stopadesátimetrové vzdálenosti byly dlouhé sestavy nutné. 24x sestavy STM M46 a B112 na každé straně byly rozvěšeny jako přední sestavy s 18x sestavami pro strany. Zpožďovací věže byly rozmístěny ve vzdálenosti 70 metrů, ale díky neuvěřitelné schopnosti systému STM hrát do velké dálky, hrál nakonec tento zpožďovací systém jen na velmi nízkou úroveň.

Celý systém byl zavěšen velmi rychle a bylo potřeba jen málo EQ korekcí. Reakce zvukařů, organizátorů i publika na tento systém byly jednohlasně pozitivní. Velký STM systém hrál neuvěřitelně dobře a všichni zvukaři se bez ohledu na hudební styl shodli, že zvučení bylo skvělé, jednoduché a rychlé.

“Podle mého názoru neexistuje žádný jiný systém, který by si dokázal poradit s akcí tohoto druhu, nejen co se týče SPL ale také frekvence, koherence a kvality zvuku,” říká Zenteno.

Společnost Tecno Son také dodávala systém NEXO GEO D10 na další scénu festivalu Vive Latino, stan Rockampeonato.

Více informací o NEXO.