Royer Labs R-10 – nový páskový mikrofon pro živé a studiové aplikace

Royer Labs představil nový páskový mikrofon R-10, který je navržen tak, aby poskytoval teplý, plný a přirozený zvuk ve studiích i na koncertech.

Royer Labs R-10 – nový páskový mikrofon pro živé a studiové aplikace

Vloženo 11. 10. 2017

R-10 obsahuje 2,5-mikronovou pásku identickou se slavným modelem R-121 a Davidem Royerem na míru navrženým transformátorem. Páskový převodník je zapojen tak, aby neindukoval elektromagnetické rušení z okolního prostředí. Zvládá akustický tlak SPL až do 160dB při 1kHz.

Model R-10 využívá třívrstvý ochranný systém proti-větrné ochrany a anti-šokově umístěný převodník pásky, který byl původně vyvinut pro Royer Labs R-101. Tento windscreen poskytuje ochranu před nárazy vzduchu nebo sykavkami a zároveň snižuje proximity efekt, resp. eliminuje nárůst nízkých frekvencí při kontaktním snímání, což umožňuje, aby například kytarové kombo nebo akustické nástroje byly nahrávány z velmi malé dálky bez nežádoucího přebasování.

Kromě toho převodník uvnitř izoluje samotnou pásku před nárazy a vibracemi. Otevřená mřížka je navržena tak, aby minimalizovala stojaté vlnění a související efekty hřebenových filtrů.

S jeho schopností zvládnout vysoké SPL je nový R-10 nejen skvělou volbou pro snímání ve studiu, ale i live ozvučení elektrických kytar. Stejně tak je určen na domácí nahrávání trubek, trombonů a saxofonů. Kromě toho se jedná také o skvělou volbu pro bicí a klavír.

Mikrofon se dále perfektně hodí na vokály, smyčcové nástroje, akustické kytary (s nylonovými i kovovými strunami) a ostatní strunné nástroje jako bendžo, dobro nebo ukulele, kterým dodáte tu správnou „teplotu“. S velmi konkurenceschopnou cenou bude mikrofon neocenitelný pro každého, kdo přemýšlí o pořízení páskového mikrofonu.

Nový páskový mikrofon Royer Labs R-10 se dodává v ochranném hliníkovém pouzdře a obsahuje držák navržen tak, aby poskytoval flexibilní umístění mikrofonu spolu s ochranným mikrofonním návlekem. Již brzy k dostání na našem velkoobchodním portále a koncovém e-shopu.

Zobrazit produkt na e-shopu