Snímače Bare Knuckle nově v našem e-shopu

Bare Knuckle je jeden z nejrespektovanějších výrobců ručně vinutých snímačů pro elektrické kytary a baskytary se sídlem v jihozápadní Anglii.

Snímače Bare Knuckle nově v našem e-shopu

Vloženo 05. 08. 2016

Čím nás tato značka zaujala? Jsou to 4 oblasti - Vintage Correct, významní hráči se svými signovanými snímači, výborné výsledky testů a cenová dostupnost mezi boutique snímači. Pojďme si každý z výše uvedených bodů trochu rozvést.

Vintage Correct

Vynikající zpracování modelů snímačů tzv. Vintage Correct. Ne, že by se veškerá produkce podřizovala nějakému kopírování starých snímačů, ale je to zcela jistě segment, ve kterém poznáte kvalitu. Muzikanti, kteří si do svých starých a drahých nástrojů pořizují repliky, jsou totiž velmi nároční. Takže jsou logicky přirozenými testery.

Dobrým příkladem jsou snímače s označením Bare Knuckle PAT Pend Strat Series. Do této série patří dva typy snímačů 59 Slab Board set a 63 Veneer Board. V roce 1959 Fender přešel na palisandrový hmatník. Logicky měnil snímače, aby je přizpůsobil jinému materiálu. Od roku 1959- 1962 pak používal (jednoduše řečeno) silnější palisandr a v letech 1963-1964 pak tenčí palisandrovou dýhu (venneer board) a opět reakce v použitých snímačích.

Zkuste si koupit originál snímače z roku 1963. Jednak jejich cena se bude blížit ceně značkové kytary, asi to nebude na žádný hi-gain styl kvůli pískání a o nějakém potlačení brumů v polohách 2 a 4 u Stratocastera ani nemusíme mluvit.

Co můžete čekat například od snímačů PAT Pend? Basy jsou tam, kde je třeba, středy jsou tlustší, aniž by nepřirozeně nadýmaly zvuk a výšky neskřípou. (napsal Vintage Guitar Magazine). My jsme je také vyzkoušeli. Náš názor? Se závěrem magazínu souhlasíme a navíc musíme říct, že hra přes ně baví a inspiruje. A jen tak pro informaci, nejlépe hráli relativně nízko pod strunami.

Významní hráči

Významní hráči se svými signovanými snímači – David Grohl, Gary Moore, Scott Gorham (Thin Lizzy), Phill Campbell (Motorhead), Chris Rea, Richard Fortus (Guns´n´Roses), Dave Bronze (Eric Clapton, Tom Jones), John Sykes (Thin Lizzy), Lenny Kravitz, Devin Townsend, Popa Chubby, Steve Howe (Yes).

Dále mimo jiné i Steve Stevens (Billy Idol, Michael Jackson). Rok vyvíjeli tento snímač. Výsledek je harmonicky bohatý, ve středech teplý, ale s potřebným tlakem, pevnější basy, čistší výšky a více presence. Hlavní předností je pak nadstandardní reakce a odezva na trsátko. (někdo tomu říká, že snímač je rychlý). Pěkný mišmaš, že? Ale Steve Stevens je veličina a ví, co chce.

Dalším je Misha Mansoor (Periphery). Co vyzdvihuje na Bare Knuckle? Absolutně nejpevnější a nejkonkrétnější snímače na které jsem hrál. Pomáhají mi dosáhnout neuvěřitelnou konkrétnost v akordech. Za jeho spolupráce vznikl Juggernaut – má pevnost a attack keramických magnetů kombinovaný s dynamikou a přirozeným zvukem Alnico magnetů.

Zajímavostí je, že snímače Bare Knuckle používají mimo spoustu dalších i Fender Custom Shop, Ibanez Guitars nebo Jackson.

Testy a recenze

Snímače Bare Knuckle již prošly mnoha testy, všechny si můžete přečíst zde.

Víte, že například Juggernaut získal ocenění Gold Award od Guitar World ?

Cenová dostupnost

Vzhledem k vynikajícím vlastnostem, velmi pozitivním recenzím a oblíbeností mezi profesionálními hráči můžeme konstatovat, že cena je více než přijatelná.

Souhrn

Snahou a cílem Bare Knuckle je nejvyšší možná kvalita zvuku, pro kterou naprosto nekompromisně využívá vysoce kvalitní materiály a striktně tradiční výrobní postupy. Cílem je vyrábět nejlépe znějící snímače ne podle hypotetických pravidel, ale s využitím rukou a uší.

Zobrazit produkty na e-shopu

zobrazit produkty