SPL představuje nové nástroje pro mastering postavené na 120V a SUPRA technologii

Masteringová konzole SPL DMC, 16-kanálový monitor kontrolér SPL MC16 a dvoukanálový pasivní ekvalizér SPL PASSEQ 1650.

SPL představuje nové nástroje pro mastering postavené na 120V a SUPRA technologii

Vloženo 01. 02. 2018

Mastering je samostatná disciplína bez kompromisů. Očekává se, že jeho zvládnutí bude zlepšovat celkový mix. Z toho vyplývá, že výběr vybavení pro mastering by mělo být lepší jak to, které bylo použito při mixu. Kromě samotného vybavení jde také pravděpodobně více o umění. Je to umělecký přístup masteringového inženýra, který ho charakterizuje a odlišuje. A stejně jako každý umělec i on potřebuje nástroje, které mu pomáhají realizovat jeho vizi.

Jedním z aspektů při výběru vybavení je zajištění pro budoucnost. Držet krok s posledním vývojem stojí díky neustálým změnám digitálního světa nemalé prostředky, ale analog zůstává kompatibilní daleko do minulosti a je operativně použitelný po celá desetiletí dopředu.

Pro zabezpečení budoucnosti analogové technologie, která bude dokonce lepší, než nejlepší digitální formáty v SPL vyvinuli 120 voltovou technologii založenou na operačních zesilovačích SUPRA, které využívají pro jejich špičkové produkty a které po léta neustále vylepšují. Všechna zařízení série Mastering pracují s touto neporovnatelnou vysokonapěťovou technologií.

SPL DMC – mastering konzole

Nová DMC Mastering konzole byla vyvinuta zcela od začátku. Nejen, že je mnohem flexibilnější a má lepší specifikace, než všechny předchozí SPL mastering konzole, ale díky svému novému ergonomickému designu se perfektně hodí do každého postprodukčního studia.

S výškou pouhých 3 HE kombinuje 4 stereo vstupy, 4 stereo zdrojové vstupy, 2 stereofonní výstupy, 1 stereo insert a 3 stereo plus 2 mono výstupy. DMC využívá 120voltovou technologii společně se SUPRA OP-AMPS 5. generace a nabízí případnou kombinaci s řídicí jednotkou MC16 (16-ti kanálový monitor kontrolér viz níže).

SPL MC16 - 16-kanálový monitor kontrolér

Rozšiřte počet kanálů surround monitoringu na 16 s novým SPL MC16. Současná Mastering Studia musí být schopna realizovat projekty ve formátech Dolby Atmos® a Auro 3D®. Monitorování až 16 kanálů nebylo ve stejné kvalitě jako u stereo monitorování dosud možné. Až doposud. Nový MC16 je vybaven prvním přesným 16-ti úrovňovým potenciometrem, speciálně navrženým pro SPL.

SPL MC 16 může být pro bezproblémovou integraci vícekanálového monitorování do stereofonního masteringového prostředí spárován s novou DMC Stereo Mastering konzolí. Kombinace DMC a MC16 umožňuje pracovat se všemi současnými zvukovými formáty v nejvyšší kvalitě - bez nutnosti měnit poslechové monitoring reprosoustavy.

SPL PASSEQ – dvoukanálový pasivní ekvalizér

Nový dvoukanálový model PASSEQ (model 1650/1654) je dalším logickým vývojem renomovaného předchůdce modelu 2595. PASSEQ je vybaven rozšířeným Air Band pásmem, výstupní rastrovanou regulací +/- 10dB pro ovládání středového pásma střední pásmo, které začíná již na 200Hz. Tímto bylo vyslyšeno přání mnoha zvukových inženýrů. Dle přání zákazníků dále SPL pro vlastní filtry vytvořili jednotlivé cívky a optimalizovali šířky pásma na frekvenční rozsah.

Zobrazit produkty na e-shopu