SPL Series One

Audiofilský sluchátkový zesilovač s inovativním PhonitorMatrix režimem a výjimečnou zvukovou kvalitou

SPL Series One

Vloženo 06. 10. 2020

Nový sluchátkový zesilovač SPL Serier One představuje zcela novou a referenční třídu mezi špičkovými sluchátkovými zesilovači.

NUMBER ONE IN SOUND

  • Pro nás je zvuk vždy v popředí.
  • Poslech si užíváme pouze u vynikajícího zvuku.
  • K dosažení takového zvuku potřebujete zkušenosti a technickou dokonalost.
  • Obojí jsme začlenili do série One.

Dva operační zesilovače Burr-Brown OPA 2134 SoundPlus ™ zajišťují stupeň předzesilovače. Jsou speciálně navrženy pro audiofilní obvody a vyznačují se extrémně nízkým šumem a minimálním zkreslením pouze 0,00008%.
Díky skutečnému stupni FET dosahuje OPA 2134 rychlosti přeběhu 20 V/µs, což z něj činí vysokorychlostní operační zesilovač. To má okamžitý pozitivní vliv na živost přehrávání.
Kromě toho jsou do signální cesty instalovány nízkokapacitní filmové kondenzátory jako obtokové kondenzátory vazebních kondenzátorů, což zajišťuje přesnější přenos vysokofrekvenčních složek signálu.
Jako vazební kondenzátory se používají vynikající zlaté elektrolytické kondenzátory „Electric Double Layer“. Nabízejí nejvyšší úložnou kapacitu ze všech technologií kondenzátorů.

Koncový stupeň sluchátkového zesilovače je navržen jako push-pull zesilovač v režimu třídy AB. Bipolární tranzistory sdílejí zesílení kladných a záporných polovičních vln, což produkuje vyšší zisk a vyšší výstupní napětí než v provozu třídy A, kde pouze jeden tranzistor zesiluje obě poloviční vlny. Tranzistory koncového stupně jsou tepelně spojeny, a proto fungují obzvláště uceleně, což přispívá ke konzistentnímu a stabilnímu zvukovému obrazu.
Napájecí zdroj má vyrovnávací obvod s nízkým odporem zdroje, který zajišťuje velkorysé proudové rezervy i při provozu sluchátek s nízkou impedancí.

Revoluce
ve sluchátkovém zesilovači je Phonitor Matrix s nastavitelným crossfeedem, díky kterému můžete vytvářet mixy se sluchátky, které znějí stejně jako reproduktory.

Phonitor Matrix ve své největší expanzní fázi má tři parametry nastavení: Crossfeed, Speaker Angle a Center Level.
Ve Phonitor One je přednastavena úroveň středu na -1 dB a úhel reproduktoru na 30 °. Toto jsou nejčastěji používané hodnoty.
Funkce křížového posuvu určuje přeslech kanálů, takzvaný inter aurální rozdíl úrovní. Intenzita křížení je plně variabilní.
Na začátku řídicí cesty není funkce ve zvukové cestě. Zapíná se pouze přidáním přes relé (hysterezní obvod). Pokud to není žádoucí, zvukový signál neprochází fází křížového posuvu,

Dva linkové vstupy
K Phonitor One lze připojit dva analogové stereofonní vstupy.
Zdroje, jako je DA převodník, CD přehrávač, mixážní pult, syntezátor nebo analogový páskový magnetofon, lze připojit k analogovým linkovým vstupům buď symetrickým (konektory TRS) nebo nesymetrickým (RCA).
Chcete-li přímo připojit svůj počítač, tablet nebo telefon, vyzkoušejte Phonitor One d se vstupem USB a nejmodernějším 32bitovým převodníkem DA.

Tabulka srovnání sluchátkových zesilovačů SPL Phonitor