STM okouzlil Norimberský Classic Festival

Německá rentalová společnost In Phase Event nasadila modulární systém STM od společnosti NEXO na velkolepou událost klasické hudby, která se koná v Norimberku.

STM okouzlil Norimberský Classic Festival

Vloženo 27. 09. 2016

Kromě STM zde byly rovněž použity další produkty Nexo (GEO S a M6), aby bylo dostatečně pokryto přes 280m prostoru pro 60.000 diváků. The Classic Open-Air Music Festival v německém Norimberku je jedním z největších svého druhu v Evropě. Série koncertů, které se konají pod širým nebem, jsou organizovány samotným městem a představily Norimberský státní orchestr na pódiu v Luitpoldhain parku. Jako výraz úcty k tragickým událostem v Mnichově z letošního léta, byly dvě červencové akce zrušeny. I přesto se nadšený dav 60.000 diváků shromáždil, aby shlédl další plánovaný koncert Norimberského symfonického orchestru dirigovaný Alexandrem Shelleyem a účinkujícím varhanním sólistou Cameronem Carpenterem.

Společnost In Phase Event je jedním z hlavních rentalových dodavatelů systému Nexo v Německu. Ernst Sieber a jeho tým vybrali STM systém pro hlavní PA na tuto událost v rozsáhlém Luitpoldhain parku, navíc doplnili systém o další typy reproduktorů Nexo pro zpožďovací systémy.

Na obou stranách pódia na každé z hlavních sestav bylo použito 16x STM M28 compact omni moduly, které visely pod hlavními moduly 3x STM M46. 8x RS18 subbass kabinety byly centrálně umístěny v kardioidním modu.

Třináct zpožďovacích věží bylo rozmístěno, aby pokrylo areál hlediště: šest věží obsahovalo 10x GEO S8 kabinety, pět bylo vybaveno 9x GEO M6 moduly plus 1x RS15 sub běžící v kardioidním modu a další dvě věže se skládaly z 5x STM M28 kabinetů plus 1x RS18 sub také v kardioidním modu.

Všechny PA systémy běžely optickým vláknem přes Dante síť, plně kontrolovány Nexo/Yamaha zesilovači a konzolami, společně s AVS Monitor od společnosti AuviTran. Byly použity Yamaha digitální pulty – CL5 obsluhoval velmi zkušený zvukový inženýr Florian Denzler a CL1ovládal systémový technik Sven Kallenbach.

David Hochstenbach, systémový specialista z Nexo Engineering Support Team byl přítomen při stavbě systému a sám byl ohromen vynikajícím výsledkem z HF spojení mezi STM M46 a M28 moduly. „Když jsme skončili s laděním, na samém konci dne, zvuk byl čistý a jasný; znělo to jako gigantické hi-fi! Bylo mi obrovským potěšením pracovat s tak pozitivními lidmi jako je tým In Phase Event, který má rád soudržnost našich systémů stejně jako super rychlou instalaci techniky.“