Druhý digitální mixážní pult Innovason Eclipse GT pro Divadlo J. K. Tyla

Výrazného zkvalitnění svého zvukového vybavení dosáhla během divadelních prázdnin hlavní scéna divadla J.K. Tyla v Plzni.

Naše řešení

Nejmodernější digitální konzole Innovason ECLIPSE GT, jež byla nainstalována v roce 2011 do zvukové kabiny, dostala svého bratra v podobě stejné konzole Eclipse GT, která je ale umístěna na LIVE Postu.

Stále zvyšující se nároky na produkce znamenaly provést výměnu zastaralé analogové technologie na pozici LIVE post, který je umístěn v zadní řadě hlediště. Druhý Innovason Eclipse GT byl tak zcela logickým krokem.

Již v roce 2011 byla v divadle nainstalována moderní síť s protokolem ETHERSOUND. Řadu přípojných míst nyní rozšířil další pult Eclipse na pozici LIVE POST, který stejně jako konzole Eclipse ve zvukové kabině, ovládá, přijímá stream z jakéhokoliv místa a také posílá zvuk do PA systému a odposlechových cest a divadelních audio systémů.
Pro zvukové mistry je velmi jednoduché přemístit se na správné místo, dle typu představení, a míchat tak vždy na identickém mixpultu.

Síť EtherSound byla rozšířena o další přípojná místa, stageboxy InnovaSon SR-16 (16in/16 out), InnovaSON M.A.R.S. - integrovaný 128 stopý nahrávací a přehrávací systém a Auvitran ToolBox. Celkový počet EtherSound zařízení se tak zvýšil na neuvěřitelných 19!

Díky takovému komplexnímu řešení je možné v jakémkoliv místě nabrat libovolný vstupní nebo výstupní signál, ve studiu živě přímo nahrávat představení až na 64 stop a současně přehrávat z několika příspěvkových strojů. Zvukaři mohou používat integrovaný MARS pro virtuální zvukové zkoušky.

Po převodu analogového signálu vysoce kvalitními AD převodníky v InnovaSON SR-16 je již signál digitálně(48 kHz/24bit) zpracován a až do procesoru PA systému (AES/EBU) již není nutná žádná zbytečná konverze zpět na analogový signál. Tak je zaručena nejvyšší kvalita zvuku.

Petr Šolc, hlavní mistr zvuku, si pochvaluje vysokou flexibilitu celého systému: „Eclipse již dokonale známe a s mými kolegy postupně využíváme všechny jeho výhody. Na každý typ představení můžeme mít jiné nastavení faderů, užíváme si možnosti „total recall“, takže všechny nebo vybrané parametry se mohou měnit ve scénách. Pult je velmi přehledný bez nutnosti práce ve vrstvách a užíváme si vysokou zvukovou kvalitu. A samozřejmě úplně nejlepší je možnost virtuální zvukové zkoušky, která nám umožňuje nejjemnější doladění představení i bez přítomnosti umělců. To je fantastická možnost, kterou jsme si dříve neuměli ani představit.“

Digitální mixážní pult Innovason Eclipse GT, kompletní příslušenství včetně kabeláže SommerCable dodala a instalaci zajistila společnost MusicData, která má za sebou 20. let zkušeností se stovkami instalací ozvučovací, osvětlovací a pódiové techniky.