Inspicientský systém Janáčkovo divadlo

Janáčkovo divadlo, součást Národního divadla v Brně, se řadí mezi nejvýznamnější operní domy v České republice – za sebou má desítky světových premiér opery a baletu.

Zadání

Cílem bylo vybavit divadlo novým inspicientským systémem, který bude splňovat požadavky pro ty nejnáročnější produkce.

Naše řešení

Volba nového inspicientského systému padla na digitální maticový intercom systém německé firmy RIEDEL která patří mezi absolutní etalon kvality a spolehlivosti v oboru.

Srdcem celého systému je RIEDEL Artist 64, flexibilní a snadno rozšiřitelná digitální intercom matice,  která podporuje až 1024 x1024 portů. Frame jednotka byla pro plnou redundanci vybavena jak dvojitým zdrojem, tak dvojicí řídících CPU karet.

Janáčkovo divadlo využívá celkem 10 panelů Artist Serie 3000, stejně jako 21 panelů Artist Serie 5000. K propojení komunikačního systému s dalšími zařízeními byla do systému integrována klientská karta GPI.

V celém řetězci našel místo i Performer digital partyline systém zahrnující celkem 6 beltpack jednotek. Tento systém se stal pevnou součástí komunikačního systému RIEDEL Artist. Pro možnost napojení na externí telefonní linky byl systém vybaven dvojicí interface jednotek Connect Solo. Systémové komponenty uzavírají rádiové vysílačky připojení k audio matici pomocí interface jednotek Rotace.

Systém RIEDEL Artist 64 nabízí nekompromisní audio kvalitu ve spojení s maximálním uživatelských komfortem.