Janáčkovo divadlo a Mipro

Janáčkovo divadlo, součást Národního divadla v Brně, se řadí mezi nejvýznamnější operní domy v České republice – za sebou má desítky světových premiér opery a baletu.

Zadání

Divadlo, které v historii českého divadla dosáhlo téměř nemožného, totiž přinejmenším konkurovat přitažlivosti pražského Národního divadla, či ji dokonce předčit, se rozhodlo nahradit zastaralé bezdrátové systémy novým digitálním systémem Mipro.

Naše řešení

Divadlo nově využívá šest digitálních bezdrátových systémů Mipro ACT-818 a ACT-828, ve spojení s bodypacky ACT-80T.

Předností systémů ACT je patentovaný audio A/D konvertor zajišťující věrný dynamický rozsah 115dBA, zároveň eliminuje saturaci a zkreslení na vyšších frekvencích při vysokých hodnotách vstupního SPL. Přijímač má navíc zabudovaných 10 SmartEQ™ presetů, což znamená, že lze nadefinovat jakoukoli ekvalizaci mikrofonní vložky přesně podle představ zpěváka a my diváci se tak můžeme snadno nechat unášet poutavými melodiemi a vžít se do osudů postav smyšlených i reálných.

Kromě bezdrátových systémů má divadlo k dispozici i ruční mikrofony ACT-80H. Doplňujícím, však neméně důležitým prvkem pro kvalitní bezdrátový přenos, jsou polarizační antény AT-100. A vzhledem k dnešní době, kdy počítače vládnou světu, není snad ani potřeba dodávat, že veškerý monitoring a nastavení probíhá za pomocí software ACT-707SD a PC.

Celý tento systém digitální technologie Mipro byl zvolen s možností budoucího rozšíření na vícekanálový provoz, neboť na této přední baletní a operní scéně Moravy se v minulosti konalo na dvacet světových premiér opery a baletu a divadlo by rádo v tomto duchu pokračovalo i v dalších letech.