Obecní dům Praha

Obecní dům byl vybudován v letech 1905-1912 v blízkosti Prašné brány. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších secesních staveb v Praze. Celý objekt je multifunkční a slouží k pořádání kongresů, konferencí, koncertů a plesů.  Širší veřejnosti jsou prostory přístupné pouze formou komentovaných prohlídek.

Zadání

Cílem byla pevná instalace otočných hlav do Smetanovy síně.

Naše řešení

Scénické osvětlení jeviště Smetanovy síně je multifunkční díky kombinaci otočných hlav typu Beam/Wash s RGBW nebo CW/WW LED technologií míchání barev a zoom optikou, konkrétně JBLED A8 RGBW, JBLED A12 RGBW, JBLED A8 TW a JBLED A12 TW.

Technické lóže Smetanovy síně jsou v režii efektových otočných hlav typu spot s výkonným 800W RGB LED zdrojem – JB-Lighting Varyscan P8. Tyto unikátní hlavy jsou schopny precizní projekce na velké vzdálenosti především v barvách, kde konkurenční produkty při stejném efektu ztrácí na intenzitě nebo ruší hlučným chlazením výbojky 1200–1500 W.

Osvětlovací technika JB-Lighting s pokročilou LED technologií dokonale vyhovuje potřebám téměř všech kulturních akcí v prestižní Smetanově síni, šetří čas a prostředky za energie.

Pro naši společnost je Smetanova síň významnou referencí exkluzivní značky JB-Lighting. Jedná se o největší pevnou instalaci špičkových otočných hlav německého výrobce JB-Lighting v ČR.