Slovácké divadlo v Uherském Hradišti

Profesionální herecká scéna Slováckého divadla v Uherském Hradišti se dočkala další modernizace technického vybavení, čímž divadlo může vyhovět všem požadavkům publika a herci se mohou naplno věnovat svému hereckému řemeslu, aniž by museli napínat hlasivky.

Zadání

Divadlo si pro svou technickou modernizaci vybralo zcela nové bezdrátové systémy od světově uznávaného výrobce MIPRO.

Naše řešení

Na velkou scénu divadla byla instalována nejmodernější bezdrátová digitální technologie v nejvyšší řadě ACT-8 (jen pro informaci z této řady pochází i svého času první digitální mikrofonní vysílač na světě!). Celý systém se skládá z deseti dvoukanálových digitálních bezdrátových přijímačů ACT-828 a díky tomu lze naráz využívat 20 bezdrátových nerušených kanálů, což ocení nejen obecenstvo, ale především sami herci, režiséři a všichni, kdo se podílí na jakémkoli představení.

Digitální přenos, oproti klasickému analogovému, zajišťuje výrazně vyšší kvalitu přenosu bez nežádoucího rušení s vyšším dynamickým rozsahem. Přijímače ACT-828 jsou navíc vybaveny patentovaným digitálním šifrovacím klíčem. Ten zaručuje bezpečný audio přenos zamezující neautorizovaný odposlech (proto jsou hojně využívány i vojenskými a bezpečnostními složkami). Ve Slováckém divadle však především ocenili displeje s novou technologií VFD, jež zabezpečuje lepší čitelnost i při vyšším okolním osvětlení. Veškeré ovládání je navíc velmi intuitivní, přehledné, rychlé a jednoduché, což značně usnadnilo nejedno náročné představení.

K přijímačům je v divadle také variabilně dvacet miniaturních bodypacků ACT-80T a tři ruční bezdrátové mikrofony ACT-80H. Kvalitní a stabilní příjem signálu je podpořen anténními distributory AD-708 a přijímacími anténami AT-100. Celý tento digitální systém je řízený a monitorovaný pomocí PC a software ACT-707SD.