MOD AUDIO & COLOMBO AUDIO ELECTRONICS PARTNERSTVÍ

Spojení analogového teplého zvuku s  digitální přesností. Nová spolupráce přináší emulace tři legendárních kytarových pedálů ve formě plug-in pro MOD Dwarf.

MOD AUDIO & COLOMBO AUDIO ELECTRONICS PARTNERSTVÍ

Vloženo 21. 12. 2023

Objevte bezproblémovou integraci klasických analogových zvuků s digitální flexibilitou v nejnovější spolupráci mezi MOD Audio a Colombo Audio Electronics.

Toto partnerství spojuje to nejlepší z obou světů a kombinuje charakteristické analogové tóny, kterými je Colombo proslulé, s inovativními digitálními schopnostmi platformy MOD Audio.

Colombo Audio Electronics si vybudovalo reputaci díky výrobě pedálů, které poskytují teplo a bohatost, kterou může nabídnout pouze analog. Jejich ručně vyrobené pedály jsou poctou zlaté éře rocku, známé svou robustností a výrazným zvukem.

MOD Audio je špičkou v oblasti digitálního zpracování zvuku a nabízí dynamický rozsah zvuků a efektů prostřednictvím intuitivního digitálního rozhraní. Tato technologie poskytuje hudebníkům nástroje pro objevování a tvoření bez omezení.

Výsledkem tohoto partnerství je jedinečná kolekce digitálních pluginů, které zachycují podstatu analogových pedálů Colombo. Hudebníci si nyní mohou vychutnat klasické tóny, které milují, s pohodlím a všestranností digitální technologie. Je to aliance, která respektuje tradici a zároveň zahrnuje budoucnost hudební produkce.

Pedály -  Plexi Breed, Rocker 83 a Lead Trilogy

 

Plexi Breed

Jedná se o pedál schopný reprodukovat zvuk zesilovačů, které se zapsaly do historie rocku. Zvuky hlav plexi zesilovačů jsou již dlouhou dobu široce používány a používala je většina našich kytarových hrdinů.

Pedál používá dva paralelní stupně zesílení s individuálním nastavením zesílení:

Normal: nastavuje zisk normálního kanálu, který se vyznačuje silnou odezvou těla a jedinečným úderem na nízkých frekvencích
High Treble: nastavuje zisk nejjasnějšího kanálu zaměřeného na střední a vysoké frekvence

Pluginy obsahují tři různé modely Plexi a přepínač na Plexi Breed vám umožňuje vybrat 3 nejznámější zesilovače Plexi pouhým pohybem této páky.

  • JTM znovu vytváří obvody JTM45, evokující především reakci rectifier lampy, což dává kytaristovi typickou saturaci připisovanou této lampě v napájecím obvodu
  • 1959, obnovuje zvuk 100W Plexi s názvem 1959. Výkonný zesilovač s velmi vysokým headroom a velmi detailním fokusem
  • 1987, obnovuje vlastnosti 50W Plexi z roku 1987, odlišné od 100W, aby bylo dosaženo o něco výraznějšího zkreslení a ještě rychlejšího atacku.

 

Rocker 83

Rocker 83 je zkreslený pedál navržený a vyvinutý společností Colombo Audio Electronics se záměrem nabídnout všem kytaristům možnost získat kytarový tón 80. let v jeho dokonalosti, připomínající kapesní zesilovač Rockman X100*.
Nabízí stejné jednoduché ovládací rozhraní jako normální kytarový zkreslení, které na rozdíl od původní jednotky X100, která nemá žádné ovládací prvky, můžete získat různé odstíny pro přesnější přizpůsobení tónu vaší kytary.

Pedál má dvě různé úrovně zkreslení volitelné přepínačem Edge/Dist a nabízí dva různé rozsahy zkreslení: „Edge“ vytváří jemný crunch tón, ideální pro rytmické rify; „Dist“ je šťavnatější, plný harmonických složek a sustainu.

 

Lead Trilogy

Lead Trilogy je zkreslení pedálu se silnou britskou příchutí, odkazuje na Hi-Gain Marshall* hlavy vyráběné v 80. a 90. letech, v době, kdy kytara hrála dominantní roli v mnoha žánrech, nejen v rockových kapelách.
Hi-Gain hlavy se dnes dají považovat za kultovní objekt.

Cílem pedálu je znovu vytvořit zvuky těchto 3 zesilovačů v kompaktním formátu, plně analogových obvodech a designu optimalizovaném pro připojení ke vstupnímu konektoru velké většiny zesilovačů nastavených na čistý zvuk.

Jubilee Mode: Díky rekonstrukci konkrétního asymetrického klipovacího obvodu na původní hlavě je dosaženo jeho typického charakteru bohatého na horní harmonické s ostrým a krémovým fokusem.
800 Mode: Charakterizovaný hlasitým hlasem, plným středních frekvencí, který v kombinaci s jeho přímou odezvou dokáže proříznout mix jakékoli rockové kapely.
900 Mode: Generuje výrazné zkreslení, nabité kompresí a sustainem, nabízí štiplavou, ale ostrou a teplou odezvu, zvláště zvýrazňující techniku ​​vibrata během sólových linek.

*Názvy produktů a ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků, kteří nepodporují a nejsou spojeni ani přidruženi k MOD Audio nebo Colombo Audio Electronics; byly použity pouze k identifikaci produktu, jehož zvuk byl začleněn do tvorby tohoto pluginu.

Koupit MOD Dwarf