MOD Audio vydává AIDA-X, AI Model Player a vstupuje do světa Neural Modeling

AIDA-X  Neural modeling pro MOD Dwarf a jako Plugin pro každý DAW systém.

MOD Audio vydává AIDA-X, AI Model Player a vstupuje do světa Neural Modeling

Vloženo 12. 05. 2023

Berlín, Německo – MOD Audio, společnost dříve známá jako MOD Devices, s hrdostí oznamuje uvedení plug-in modulu AIDA-X, výkonného přehrávače AI Neural Model vyvinutého ve spolupráci se společností AIDA DSP.

AIDA-X přidává na kvalitě ekosystému MOD Audio s Neural modely zesilovačů, které byly prověřeny na vysoce kvalitních zvukových datech a poskytují hudebníkům dynamickou odezvu a zvuk, které očekávají od skutečného kytarového zesilovače.

S AIDA-X mohou hudebníci snadno nahrát a přehrávat širokou škálu modelů zesilovačů a mobilně využívat neomezené množství realisticky znějících zesilovačů - to vše uvnitř přenosného MOD Dwarf. AIDA-X navíc nabízí flexibilní sadu ovládacích prvků pro modelované zesilovače, takže je snazší si vytvořit dokonalý tón k obrazu svému.

Zjednodušený tréninkový proces umožňuje uživatelům zachytit své vlastní fyzické sestavy a sdílet tyto modely s komunitou. V brzké době budou uvedeny profesionálně upravené modely ikonických zesilovačů společně s AIDA DSP. Ty uživatelům poskytnou skvělou sbírku vysoce kvalitních zvuků plug-and-play.

Kromě toho, že je AIDA-X nedílnou součástí platformy MOD, je k dispozici také jako plugin a samostatná verze pro jakýkoli DAW. Soubory modelů pro AIDA-X lze načíst ve všech verzích softwaru, což poskytuje bezproblémový zážitek doma, ve studiu nebo na jevišti.

Spolu s uvedením AIDA-X pokračuje MOD Audio ve vývoji MOD Assistant (dotovaný německým inovačním programem), nástroje založeného na AI, který poskytuje kytaristům návrhy tónů.

Komunita MOD již má přístup k beta verzi a pomáhá ji zlepšovat pomocí cenné zpětné vazby. Další fází bude začlenění Neural Models do repertoáru Asistenta MOD.

"Jsme nadšeni, že můžeme uvést AIDA-X na trh a vidíme neuvěřitelný potenciál, který skrývá do budoucna," řekl Gianfranco Ceccolini, spoluzakladatel a generální ředitel MOD Audio. „S jeho pokročilým zpracováním AI a kompatibilitou napříč platformami věříme, že AIDA-X pozvedá platformu MOD na novou úroveň s neuvěřitelně dobře znějícím modelováním zařízení poháněným silnou komunitní výměnou modelů“.

Vydání AIDA-X představuje další milník v historii MOD a společnost zůstává odhodlána posouvat hranice toho, co je možné ve světě zpracování zvuku.

 

DODATEČNÉ ZDROJE

Microsite Neural Modelling: https://mod.audio/neural-modelling/

Průvodce tréninkem neurálního modelování https://mod.audio/aida-x-modeling-guide/

Neural kategorie v MOD fóru https://forum.mod.audio/c/neural/62

Propagační video AIDA-X: https://youtu.be/EsdHJDsEs7A

Web AIDA-DSP: https://aida-x.cc/

Stránka ke stažení (desktop pluginy) https://github.com/AidaDSP/AIDA-X/releases

Verze prohlížeče AIDA-X pro testování https://mod.audio/aida-x-online/

Koupit MOD Dwarf