NEXO GEO M6 kompaktní line array pro 1 500 diváků Victoria Theatre

Kompaktní line array systém NEXO GEO M6 je nainstalován ve Victoria Theatre v Halifaxu, kde poskytuje vysoce kvalitní zvuk v rámci rozmanitého programu divadla, živých vystoupení a akcí.

NEXO GEO M6 kompaktní line array pro 1 500 diváků Victoria Theatre

Vloženo 28. 03. 2018

Victoria Theatre bylo postaveno v roce 1901, má kapacitu 1512 sedadel a nabízí senzační divadelní zážitky, které uspokojí opravdu každého. Od rock ‘n’ rollu, přes pop, přepychová baletní a operní představení, špičkové komedie, rodinná představení a muzikály, až po každoroční pantomimu.

Divadlo potřebovalo výměnu původního ozvučovacího PA systému, který tady používali zhruba patnáct až dvacet let. Požadovali něco flexibilního a modernějšího, takový Line Array systém, který by pokryl všechny řady a zároveň poskytoval čistý zvuk mluveného slova pro zájezdní divadla a show, a byl dostatečně silný při pořádání koncertů rockových a popových kapel.
Vzhledem k množství originálních prvků a konstrukci divadla – je postaveno na mohutném základu bez zbytečných rušivých pilířů – nový PA systém musel být nenápadný, bez viditelných hromad reprobeden na každé straně jeviště.

Steve Eaton oslovil společnost AC-ET, která je distributorem NEXO a zároveň i instalační společností. Po návštěvě divadla, kvůli zhodnocení prostoru, spolupracoval s NEXO inženýry. Společně pomocí softwaru NS1 vytvořili akustický model, mapping pro optimální umístění a trajektorie všech potřebných reprobeden k docílení příjemného, zároveň vysoce srozumitelného zvuku a sestavili nejlepší systém pro tento prostor.

Na základě výsledků, použili společně NEXO GEO M6 high output Line Array systém se subwoofery NEXO LS18, který poskytuje nekompromisní zvuk a výkon v kompaktním a jemném designu s příjemným vizuálním efektem na jevišti.

Systém se skládá z 26 ks NEXO GEO M620 Line Arrays. Tyto jsou zavěšeny v šesti řadách po třech k pokrytí levé i pravé strany, středu a horního balkonu. K tomu je dále zavěšen ještě prostřední cluster sestaven z osmi beden. Čtyři subwoofery NEXO LS18 jsou umístěny pod pódiem, plus další čtyři NEXO ID24 reprobedny poskytují jevišti přední vykrývky. Všechny jsou napájeny a řízeny pomocí zesilovačů NEXO NXAMP 4X4 a 3 ks NEXO NXAMP4x1. Poté, co Steve spolu s inženýry z NEXO navštívili divadlo, kvůli spuštění systému, výsledný zvuk byl úplně přesný se simulací v NS1. Nabízí úžasně čistou, detailní reprodukci zvuku ke každému sedadlu v divadle.

Technický ředitel Victoria Theatre, Oliver Brown, to okomentoval: „Tento NEXO systém poskytuje úplně přesně to, co jsem požadoval. Zvuk je 3D a vtáhne diváky přímo do dění na jevišti! Jsme velice vděční za doporučení společnosti AC-ET, která nám poskytla vynikající řešení, přesně odpovídající našim technickým požadavkům a našemu rozpočtu.“

Potřebujete-li poradit s ozvučením divadla, kulturního domu či společenského centra, neváhejte se na nás obrátit. Více o našem projektovém a instalačním oddělení se dozvíte zde.

Více o produktech NEXOVíce o projektech a instalacích