Nový Line Array Nexo Geo M12 doplnil řadu Geo M

Nexo představilo na kalifornské NAMM Show žhavou novinku GEO M12 line array. Tyto prvotřídní reproboxy jsou doplněním úspěšné série ozvučovacích systémů GEO M. „Velká dvanáctka“ měla svůj debut na NAMM Yamaha Grand Plaza Stage v Anaheimu.

Nový Line Array Nexo Geo M12 doplnil řadu Geo M

Vloženo 01. 03. 2019

GEO M12 má stejný design i zvukovou technologii jako ostatní modely série GEO M. Slibuje zachování charakteru značky Nexo-sílu, flexibilitu, pokrytí i špičkový výkon, a to vše v pečlivě provedeném moderním balíčku. GEO M12 bylo uvedeno společně s basovým reproboxem MSUB18 a je určeno především pro středně velké rentalové společnosti, přestože velmi příznivá cena z něj dělá zajímavou investici pro různé typy uživatelů. Nabízí široké spektrum využití, od firemních prezentací přes umístění v kostelech, kulturních domech, stadionech až po živé koncerty.

GEO M12 patří, co se týče designu, mezi přední produkty Nexo line-arrays a je novou „hlavou rodiny“ středně velkých a kompaktních systémů GEO M10 a GEO M6. "Velká dvanáctka je logickým doplňkem naší řady M ", vysvětluje ředitel prodeje společnosti NEXO, Denis Baudier, "uvidíte zde spoustu designových prvků, které znáte z GEO M10, ale také výhody patentovaných inovací, jak technologických, tak strukturálních, které jsme převzali z naší vlajkové lodě – řady STM. "

GEO M12 je výkonnější než dřívější 12“ řada reproboxů NEXO GEO S12, která ale zůstává v prodeji. Je na trhu od roku 2007 a doposud se prodalo téměř 40 000 boxů, přičemž speciální verze long-throw S12-ST je dnes běžným řešením pro velké sportovní stadiony a arény po celém světě. "Nexo S12 je typickým výdělečným produktem značky Nexo, a teď po deseti letech uvádíme nový 12“ reprobox, který nabízí o 4 dB větší SPL. "

M12 line array se skládá z 12" Neodymového LF driveru a 1,4" HF driveru s titanovou membránou a je v nabídce se dvěma vertikálními úhly pokrytí, 10° GEO M1210 a 20° GEO M1220. Horizontální vyzařovací úhel je pro oba moduly standardně 80 °, ale přidáním patentované vložky pro konfiguraci úhlu (CDD ®) jej lze pomocí magnetického upevňovacího systému za pár vteřin změnit na 120 °.

Modely M12 mají velikost 370 mm x 700 mm x 446 mm (V x Š x H) a váží 34 kg. Dvoupásmový modul má frekvenční odezvu 50 Hz-20kHz s nominálním špičkovým SPL 140 dB. "Díky designu jednoho reproduktoru, který jsme úspěšně použili u GEO M10, může poskytnout větší rozsah nízkých frekvencí, lepší pokrytí v rozsahu středních frekvencí a lepší SPL," říká François Deffarges, ředitel divize technické podpory společnosti NEXO. "To znamená, že line arraye GEO M10 a teď i GEO M12 jsou cenově velmi výhodné. Věřím, že GEO M12 překvapí svým výkonem v této cenové kategorii spoustu lidí."

Reproboxy této řady používají stejnou strukturu včelí plástve a uretanový co-polymerní materiál, který byl poprvé použitý u reproboxů řady STM a stal se doplňkem patentované technologie společně s Hyperbolic Reflective Wavesource (HRW ®) a Phase Directivity Device (PDD ®), stejně jako nová, zdokonalená verze V profilu u bass reflexu.

GEO M12 nabízí uživatelům maximální flexibilitu. Přepínač na zadní straně, umožňuje přepnout nastavení boxu za provozu z dvoupásmového pasivního na dvoupásmový aktivní režim jednoduše a rychle, aniž by bylo nutné otevřít box. NXAMP je také možné za provozu snadno přepnout na M12 v aktivním nebo pasivním módu.

Zavěšovací hardware je plně integrován bez jakýchkoliv volných součástí. Systém AutoRig automaticky spojuje přední hardware, když jsou reproboxy sestavovány. Zadní hardware umožňuje snadné nastavení úhlu. Dokonalé pokrytí lze dosáhnout výběrem z 11 úhlů mezi boxy v sestavě až 12 boxů při použití uvnitř i venku. Nové hardwarové příslušenství Mini-Stack umožňuje sestavit tři bedny M12 na MSUB18, aby vytvořili výkonný groundstack a díky dalšímu doplňku lze ještě položit GEO M10 nebo MSUB15 na vršek MSUB18.

Přestože je GEO M12 v jedné produktové řadě se speciálním subwooferem MSUB18, sdílí stejnou fázovou odezvu jako ostatní reproboxy NEXO. Spojíte ho s jakýmkoli Nexo subwooferem bez nutnosti komplexního nastavení.

Stejně jako u každého produktu Nexo se doporučuje používat k přesnému processingu a ochranám proti přetížení 4kanálový zesilovač NEXO NXAMP4x4 TDcontroller. Pomocí něj dokážete propojit až tři M12 nebo dva MSUB18 na jeden kanál. Systém lze ovládat po síti pomocí digitální rozšiřovací karty Dante, Ethersound nebo AES / EBU.

GEO M12 je v nabídce v touringové a instalační verzi. Touringová verze má pevnou přední ocelovou mřížku přichycenou k reproboxu magnety. Na zadní straně přípojného panelu jsou konektory NL4. Instalační verze se stupněm krytí IP54 je opatřena pevnou přední ocelovou mřížkou potaženou akustickou látkou. Spojovací systém používá bezpečnostní matice a propojení se provádí pomocí kabelové průchodky a dvou 4 žilových kabelů. Veškerý hardware je certifikován TUV. Touringová i instalační verze je k dispozici v černé a bílé barvě nebo v barvě na míru v jakémkoli odstínu podle RAL vzorníku.

Zobrazit produkty