První YAMAHA RIVAGE PM7 v České republice

Společnost MUSICDATA předala do provozu mixážní konzolu YAMAHA PM7 RIVAGE. První zatěžkávací zkouškou byla opera pod širým nebem s živým filharmonickým orchestrem Praze.

První YAMAHA RIVAGE PM7 v České republice

Vloženo 22. 11. 2018

Společnost MUSICDATA předala do provozu mixážní konzolu YAMAHA PM7 RIVAGE. První kus tohoto prémiového mixpultu v České republice našel i prémiového majitele. Jiří Jehlář, přední český zvukový mistr, který má ve svém portfoliu jen ty nejosvědčenější produkty a kvalita zvuku je pro něj vždy až na prvním místě, po první poslechové zkoušce neváhal. Kvalita nových převodníků, SILK od Rupert Neve, špičkové efekty, vysoká kapacita systému díky inovativní síti TWINLANe… to vše byly hlavní argumenty pro pořízení.

První zatěžkávací zkouškou byla opera pod širým nebem s živým filharmonickým orchestrem v Praze. Divácky atraktivní velkolepá Verdiho opera NABUCCO je opravdovou výzvou pro mistra zvuku. Jiří záměrně zvolil použití Rivage pro tuto akci, kterou technicky zabezpečovala přední česká ozvučovací společnost RENTAL PRO, neboť jako PA systém bylo v plánu použití špičkového systému NEXO STM M28 + S-118, což zaručuje zvukovou neutrálnost a perfektní pokrytí a prokreslený detail.

Mixpult YAMAHA RIVAGE PM7 využil vzdálený stagebox RPio622 s redundantním optickým připojením. Zvuk byl do PA systému přenášen protokolem DANTE. Celé představení bylo nahráváno v síti DANTE do stop v DAW Nuendo s kartou YAMAHA AIC-128D při 96kHz.

Pro snímání orchestru bylo opět s úspěchem použito na 50 ks mikrofonů AUDIX SCX-one.

Hrdý majitel popsal své první dojmy:

Zvuk systému je i subjektivně velmi dobrý. Pro mě osobně bylo příjemné, jak byly v celkovém mixu rozpoznatelné jednotlivé nástroje, což bývá u většího orchestru někdy dost problém. Příjemné je i ovládání pultu, vše rychle přístupné a jednoduše konfigurovatelné.“

Úžasný večer s obrovskou scénou, špičkovým zvukem a skvělou atmosférou umocněnou nádherným počasím si diváci opravdu vychutnali.