Riedel Artist-1024. Nová komunikační jednotka, která znovu definuje komunikaci

Riedel Communications uvádí novou komunikační centrálu Artist-1024, která představuje vlajkovou loď řady Intercom Artist. V tom, co lze snadno popsat jako „další kousek skládačky“, bude tato centrála poskytovat rozšířené funkce a pokročilé možnosti, které klienti požadovali.

Riedel Artist-1024. Nová komunikační jednotka, která znovu definuje komunikaci

Vloženo 06. 05. 2019

S vyšší hustotou portů a plnou kompatibilitou SMPTE 2110-30 / 31 (AES67) je Artist-1024 dalším evolučním krokem v neustálém vývoji série Intercom Artist.
Centrála Artist-1024 se může pochlubit 1024 nezávislými porty v konstrukci pouhých 2 RU, což významně snižuje požadavky na prostor v racku. Tento nejnovější přírůstek do rodiny Artist představuje řadu technických inovací zaměřených na softwarově definovatelné karty Universal Interface Cards (UIC). Tato zcela nová karta rozhraní kombinuje síťování, míchání a správu a může být nakonfigurována tak, aby fungovala jako systémová karta AES67 nebo MADI, nebo jako Artist fiber/router/processor karta. Změna typu připojení je stejně jednoduchá jako změna konfigurace UIC klepnutím na tlačítko v konfiguračním softwaru Director.

Frame jednotka poskytuje deset polí pro UIC, dva jsou přitom rezervovány výhradně pro směrování a síťování UIC. Zbývajících osm pozic může být vybaveno UIC různých konfigurací pro zajištění účastnické konektivity. Integrální mixer na každé účastnické kartě může být konfigurován z 8 na 128 portů a má přístup ke všem 1024 portům Artist páteře. Kromě toho jsou k dispozici čtyři rozšiřující sloty pro různé GPIO aplikace nebo pro synchronizaci.

Artist 1024 také zavádí nové, zákaznicky orientované flexibilní licenční schéma s licencí na úrovni frame jednotek místo licencování typu připojení. Každý uzel začíná licencí VAM (Virtual Artist Matrix), která obsahuje definovaný počet portů (16 až 1 024), které mohou být volně distribuovány přes účastnické karty. Kromě těchto uzlových pevných licencí také existují flexibilní licence, které umožňují rychlou rekonfiguraci systému jednoduchým přesunutím kapacit mezi samotnými uzly.
Nejnovější Riedel Artist jednotka nabízí redundanci již ve svém jádru. Podporováním vícenásobných redundantních schémat, včetně N + 1, NIC a SMPTE 2022-7, může poskytnout nebývalý stupeň robustnosti a spolehlivosti. Všechny řídicí logiky a datové spoje v rámci frame jednotky jsou redundantní a další zabezpečení je zajištěno dvěma zdroji pro sdílení zátěže a ventilačním modulem s redundantními jednotkami ventilátoru. Součet těchto opatření představuje nejkomplexnější bezpečnostní opatření komunikačního systému na trhu.

„Kompatibilita systému a udržitelnost klientských investic jsou pro nás nanejvýš důležité,“ řekl Thomas Riedel, prezident a CEO společnosti Riedel Communications. „Komunikační jednotka Artist-1024 bude vyhovovat jak novým klientům, kteří chtějí komplexní a do budoucna otevřený systém, tak klientům, kteří nás roky podporují a jsou nyní připraveni učinit krok k IP infrastrukturám.“