RIEDEL signálová a komunikační infrastruktura pro EUROVISION SONG CONTEST

Riedel Communications pokračuje ve třinácti-leté tradici a pro letošní 2018 Eurovision Song Contest (světově nejdéle běžící mezinárodní televizní hudební soutěž) dodala masivní komunikační a signální distribuční systém.

RIEDEL signálová a komunikační infrastruktura pro EUROVISION SONG CONTEST

Vloženo 18. 06. 2018

Riedel Communications pokračuje ve 13-ti leté tradici a pro letošní 2018 Eurovision Song Contest (světově nejdéle běžící mezinárodní televizní hudební soutěž) dodala masivní komunikační a signální distribuční systém.

63. výroční soutěž byla v květnu vysílána z Altice Arena v portugalském Lisabonu. Technické zabezpečení zajistili mediální síťové jednotky Riedel MediorNet, které v reálném čase zajišťují redundantní a decentralizované směrování a transport signálu od začátku do konce. Díky těsné integraci systémů Riedel MediorNet, digitálního maticového intercom systému Riedel Artist a bezdrátovému intercom systému Riedel Bolero bylo možné poskytnout komplexní a spolehlivou komunikaci pro technické zázemí a umělce.

Během své více jak šedesátileté historii se soutěž Eurovision Song Contest stala jednou z nejsledovanějších nesportovních událostí na světě, přičemž letošní vysílání dosáhlo odhadovaného celosvětového publika přibližně 200 milionů. Pro všechny tři vysílání, včetně semifinále 8. května a 10. května a finále 12. května dodala firma Riedel signálovou a komunikační páteř pro Videohouse, který světovou premiéru pro EBU společně s veřejnoprávní portugalskou společností RTP produkoval. Riedel také podpořil produkci s vlastním 25-členným technickým týmem přímo na místě.

Páteřní síť Riedel MediorNet se skládala ze šesti jádrových routerů MetroN, 24 modulárních rámců MediorNet a 30 jednotek MicroN s vysokou hustotou distribučních médií. Aplikovaná v decentralizované konfiguraci zajistila síť MediorNet plně redundantní distribuci všech video a audio signálů pro komentáře, intercom, distribuci signálů a radiovou komunikaci, včetně vysílání monitorů v komentátorských kabinách a pro displeje a projektory v Altice Aréně.
Poprvé na soutěži Eurovision prezentoval Riedel kompletní řešení založené na SIP (Session Initiation Protocol) zabezpečující podporu komentátorských kabin pro téměř 30 zemí. Napojeno se čtyřmi intercom mainframe Artist 64 a 40-ti komentátorskými stanicemi CCP-1116, systém využíval uTrack24 zařízení Cymatic Audio s pevnými disky SSD Angelbird ke správě identifikace pro komentátorská pracoviště.

Komunikace pro produkci byla usnadněna robustním intercom systémem opírajícího se o další čtyři Artist 64 Mainframe jednotky a více než 100 Artist RCP a DCP stanice. Artist panely poskytly úplné redundantní, decentralizované rozdělení všech bezdrátových signálů interkomu Bolero současně s 32 beltpack jednotkami Bolero nasazenými do produkčního týmu. Technologie Advanced DECT Receiver (ADR) kterou využívá systém Bolero, zajistila jasnou komunikaci v celé Altice aréně a to pomocí pouze šesti antén AES67. Infrastruktura umělců také využívala podporu téměř 600 ručních rádií Hytera a Motorola TETRA.

Kromě toho společnost DECA, dceřiná společnost Riedel, poskytla systém řízení přístupu, jehož cílem je zjednodušit vstup hosta a produkce do arény, zvýšit bezpečnost a zajistit efektivní řízení návštěvnosti. Tento systém vyžadoval, aby personál procházel turnikety, kde jejich akreditační karty, vložené s čipy RFID byly propojeny stacionárními nebo bezdrátovými čtecími zařízeními a data RFID byla porovnána s online databází. Riedel také opět spolupracoval s partnerem TPO, aby poskytl komplexní IT a počítačovou bezpečnostní infrastrukturu včetně všech switchů, serverů a 170 bezdrátových přístupových bodů pro až 2 000 novinářů v tiskovém středisku.

"Eurovision Song Contest se stal masivním podnikem, ale náš tým žije právě pro takový typ rozsáhlých produkcí, které přináší nesmírně složité výzvy. Chcete-li opravdu ocenit to, co Riedel a Videohouse vytáhli pro letošní show, podívejte se na některé z čísel - více než 5 000 tlačítek rozložených na 200 panelech, přes 800 uživatelů interkomů a rekordních 46 km optických kabelů" řekl Benedikt Leister, projektový manažer společnosti Riedel Communications. "Nemůžeme se dočkat, až uvidíme, co mají producenti v rukávě pro příští rok, ale jsme přesvědčeni, že naše technologie MediorNet, Artist a Bolero budou opět připraveny naplno uspět a poskytnou robustní a spolehlivou infrastrukturu potřebnou k zabezpečení oslnivé a nezapomenutelné show."

Riedel Communication produkty