Experimentální scéna Jihočeského Divadla – Na Půdě

V roce 2014 proběhla rekonstrukce Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, jejíž součástí bylo také vytvoření nové studiové scény Na Půdě v podkrovním podlaží domu v ulici Dr. Stejskala, jež je propojen s historickou budovou divadla. Kapacita této scény je 80 až 100 míst a premiéra zde proběhla 19. února 2015.

Naše řešení

Ozvučení je realizováno jako prostorové, hlavní reproduktory Nexo PS10 jsou doplněny o subbasy Nexo LS400. Dále je systém osazen Nexo PS8, které slouží jako efektové a odposlechové reproduktory. Systém je osazen zesilovači NXAMP4x1 umístěnými v racku v místnosti pod pracovištěm zvukařů. Na jevišti byla vytvořena přípojná místa, ze kterých byly dva multipárové kabely dovedeny na patch-panely v technologickém stojanu. Hlavním mixážním pultem je Yamaha CL3 s digitálním stageboxem Yamaha Rio1608D. Pro transport audiosignálů je použit protokol Dante™. Ten umožňuje nízko-latenční transport a směrování nekomprimovaného vícekanálového signálu (48kHz/24bit) přes standardní 1Gbs Ethernet kabeláž. Současně je přes Dante™ a virtuální zvukovou kartu (Audinate DVS) realizováno připojení vícekanálového přehrávače SceneFlow.
Scéna Na Půdě nyní slouží hlavně pro činohru, experimentálně ale také jako zázemí opery a baletu. Jelikož je možné hlediště zasunout pod lávku zvukaře, bude nově prostor využívaný jako zkušebna.