Klášterec nad Ohří – Kulturní dům

Rozsáhlá rekonstrukce kulturního domuKlášterci nad Ohří proměnila budovu k nepoznání. Došlo nejen k rozšíření o kavárnu, galerii nebo knihovnu, ale také o malý sál, zkušebny a nahrávací studio. Nemalý podíl na modernizaci tohoto zařízení do jeho současné podoby si tedy odnesla i zbrusu nová AV technika a scénické osvětlení. A společnost MusicData byla u toho.

Kulturní dům byl už před přestavbou rozlehlou budovou nacházející se u frekventovaného dopravního tahu, které si díky tomu bylo těžké nevšimnout. Stav jejího zařízení, které bylo z velké části opotřebované a nefunkční, byl pak minimálně nereprezentativní. Když poté došlo k megalomansky pojaté proměně původní budovy v pasivní „dům“ podle současných trendů, bylo na nás, abychom v rámci svého oboru udrželi krok s architekty i my.

V budově je tedy rozvedena síť pro digitální protokol Dante, umožňující téměř bezlatenční distribuci velkého objemu dat – signálů. O jejich zpracování se stará procesor špičkového japonského výrobce Yamaha, z jehož dílny pochází například i mixážní pult, který je rovněž součástí vybavení kulturního centra. Poslední fázi distribuce zvuku k návštěvníkům, jeho reprodukci, zprostředkovává v hlavním sále všestranný ozvučovací systém německého výrobce HK Audio s podporou zesilovačů Camco vyráběných přímo v Německu.  Co se týká obrazu, ve velkém sále i v předsálí jsou instalovány projektory přední značky Epson. Jednoduché, ničím nerušící řešení nosných konstrukcí, které je funkční a zároveň nezasahuje do architektonického a akustického řešení podhledů v sále poskytují výrobky Litec. Na nich je poté umístěno scénické osvětlení od firmy American DJ. V neposlední řadě stojí za zmínku také unikátní stmívače australského výrobce LSC, které si umí poradit se všemi typy zdrojů.

Součástí rekonstrukce bylo i repasování a doplnění jevištní mechaniky, tak aby odpovídala dnešním standardům. Výsledkem jsou mimo jiné například i tři nové osvětlovací baterie s pohyblivými elektro přívody, které je s jistotou ještě předčí.

S uplatněním zkušeností z předchozích projektů byl navržen jedinečný řídicí systém. Jeho intuitivní rozhraní umožňuje ovládat esenciální prvky celé realizace, ať už jde o audio, video, světla nebo jevištní techniku. A to vše na dálku, bezdrátově. I nezkušený uživatel může z tabletu jedním kliknutím otevřít oponu, zatemnit světla v sále nebo vybrat zdroj obrazu promítaného projektorem. A mnoho dalšího… Systém navíc nabízí i pokročilý profil pro obsluhu zběhlou v oboru.

Klášterci nad Ohří došlo k přerodu původního „kulturáku“ v něco mnohem lepšího. Vzniklo místo, kam návštěvníci budou rádi docházet nejen za rozličnými představeními do hlavního sálu, ale také za nejrůznějšími aktivitami, kterým nyní centrum nabízí zázemí. To vše v novém moderním kabátě, na kterém nese svůj podíl i jméno naší firmy.