Městské divadlo Zlín

Městské divadlo Zlín je repertoárovou divadelní scénou středoevropského typu. Nepřetržitě od roku 1946 spoluutváří historii českého divadla a patří k jeho nejprogresivnějším scénám. Divadlo ve Zlíně plní roli multifunkčního stánku kultury, kromě širokého repertoáru divadelních her jsou zde pořádány také koncerty a plesy.

Naše řešení

Hlavní zvuk divadla, který byl realizovaný v roce 2010, je postaven na produktech od firmy Nexo. Přesněji Nexo GeoS8 . Technologie byla rozšířena o efektová světla JB Lighting a inspicientský komunikační systém od firmy RIEDEL. Již několik let divadlo využívá bezdrátovou technologii firmy Mipro.

Díky novým nařízením Českého telekomunikačního úřadu museli i ve Zlíně inovovat systém tak, aby vyhovoval všem požadavkům, a proto se obrátili na firmu MusicData s.r.o, jež je výhradním distributorem značky Mipro pro Českou republiku, aby i tentokrát pomohla při inovaci bezdrátové technologie. V současné době je tedy v Městském divadle Zlín nainstalována nejmodernější bezdrátová analogová technologie v nejvyšší řadě ACT-7. Řada ACT-7 má kromě diverzitní technologie (zajišťující věrný a kvalitní příjem) řadu patentů. Například AutoScan pro rychlé zjištění volných frekvencí či funkci ACT pro rychlou synchronizaci s vysílačem.

Celý systém lze uzamknout proti náhodné změně nastavení, což uvítali všichni, kteří se kdy podíleli na divadelních představeních a vědí, jak složité a časově náročné je veškeré převlékání a jak snadné je mimoděk o cokoli zavadit. Bezdrátová technologie ACT umožňuje celkově naráz využívat 16 bezdrátových nerušených kanálů. Celý systém se skládá ze 4 čtyřkanálových analogových bezdrátových přijímačů ACT-74 s dvaceti variabilními miniaturními bodypacky ACT-70T.

Dále má divadlo k dispozici 16 náhlavních souprav Audix HT5 v tělové barvě, u nichž lze velmi snadno a rychle vyměnit mikrofonní hlavy z kondenzátorových za dynamické. Díky miniaturním rozměrům je HT5 téměř neviditelný a směrová charakteristika všesměrové koule ho předurčuje pro použití jak při mluveném slovu, tak pro muzikálový a operní zpěv. Kromě toho má divadlo k dispozici i čtyři ruční bezdrátové mikrofony ACT-70H, ceněné především pro výborné akustické vlastnosti a přirozenou odezvu. V neposlední řadě se na kvalitním a stabilním příjmu signálu podílejí též anténní distributory AD-707a a přijímací antény se směrovou charakteristikou AT-90W. Tyto nové antény jsou vodotěsné a jsou určeny jak pro vnitřní, tak i venkovní aplikace.

Řada významných ocenění, dlouhodobá divácká přízeň a dobrá hodnocení teatrologů dlouhodobě řadí Městské divadlo Zlín v celorepublikovém hodnocení na přední místo a moderní nové vybavení od předního světového výrobce bezdrátových systémů Mipro tento statut plně podtrhuje.