Vysočina aréna

Areál v Novém Městě na Moravě mimo jiné místo konání Světového poháru v biatlonu, běhu na lyžích a horských kol, patří mezi nejvýznamnější venkovní sportovní areály ve střední Evropě.

Zadání

V rámci rozsáhlé rekonstrukce celého areálu bylo našim úkolem ozvučit tribuny hlavního stadionu, přilehlé prostory a běžecké trati.

Naše řešení

Pro zabezpečení optimálního zvukového pokrytí pro tribuny na hlavním stadionu a přilehlých prostor bylo nainstalováno 13 reprosoustav značky NEXO GEO S 1210. Reprosoutavy NEXO posluchačům poskytnou optimální akustický zvuk. Dalších 22 aparátů značky LD Systems bylo umístěno na novou dvoukilometrovou běžeckou trať.

Integrovaný systém ozvučení areálu stadionu zajišťuje rozvod a distribuci digitálního audio signálu, optické kabelové trasy, výkonové kabelové trasy a kabely k reprosoustavám. Řídící jednotkou celého systému je digitální mixážní pult YAMAHA 01V96VCM, který zajišťuje maximální kvalitu přenášeného signálu až k zesilovačům. Veškeré vedení mezi mixážním pultem a zesilovači je vedeno pomocí protokolu EtherSound, který zabezpečuje bezztrátovou distribuci i na velké vzdálenosti.