Antelope Audio – Orion Studio Synergy Core

Dalším přírůstkem do neustále se rozrůstající rodiny Synergy Core je značně vylepšená a našlapaná zvuková karta Orion Studio Synergy Core. Vychází z předchozího modelu, ale uvnitř skrývá neskutečnou sílu.

Antelope Audio – Orion Studio Synergy Core

Vloženo 01. 11. 2019

Firma Antelope Audio se opět rozhodla posunout technické možnosti svých výrobků o notný kus výše, a tím nabídnout uživatelům vyšší komfort i užitnou hodnotu. Přitom se cena nových produktů oproti svým předchůdcům nijak nezvýšila. Orion Studio Synergy Core – jeden z nejvíce našlapaných produktů Antelope Audio - násobně převyšuje nejen svého předchůdce, ale zejména výrobky konkurenčních značek.

Zvukové karty Antelope Audio jsou známé hardwarovou podporou jedinečných pluginů a mikrofonního modelingu, takže vůbec nezatěžují CPU Vašeho počítače. Synergy Core označuje vylepšené srdce zvukových karet. Nová technologie spojuje masivní paralelní výpočetní kapacity čipů FPGA s nejmodernějšími procesory ARM navrženými pro funkce DSP. To přináší několik výhod:

S duálními DSP v paralelním módu těsně kooperujícími s FPGA čipem je Synergy Core otevřenou platformou. Umožňuje své další inovace i rozšiřování. Potažmo tedy zajistí, že vaše investice budou dlouhodobé. Současně se pomocí FPGA výrazně snížila latence celého systému. DSP procesory umožňují uživatelům produktů Antelope Audio se Synergy Core použít ještě větší množství zvukových efektů s možností jejich dalšího rozšíření v současnosti i do budoucna.

Orion Studio Synergy Core je nová generace Thunderbolt/USB zvukových karet Antelope Audio řady Orion Studio s posíleným výkonem DSP čipů a mocnými FPGA procesory. Díky 12x XLR/TRS combo konektorům můžete ke kartě připojit 12 mikrofonů, 12 linkových signálů nebo 4 nástroje přes HiZ vstupy na předním panelu. Tam také najdete dva nezávislé stereofonní sluchátkové výstupy a dva ReAmpové výstupy pro připojení kytarových nebo basových aparátů. 12 lineárních mikrofonních předzesilovačů zpracuje signál s nebývalou dynamikou, čistotou a věrností. K připojení externích zvukových procesorů slouží dva analogové inserty, které můžete přiřadit libovolným hardwarovýcm vstupům i výstupům, nebo je můžete použít jako externí insert nebo smyčku Vaší DAW. O komunikaci s digitálními zařízeními se starají 2x ADAT in/out (tedy až 16 kanálů) a S/PDIF in/out. Synchronizaci s ostatními zařízeními umožňuje dvojice WordClock in/out. Ke komunikaci s počítačem slouží rozhraní Thunderbolt3 nebo USB 2.0, díky nimž je možno kartu používat se všemi běžně dostupnými DAW.

Synergy Core spočívá v celkovém posílení výkonu zvukové karty a paralelním zpracování signálu. Šest DSP čipů se dvěma FPGA procesory nabízí nebývalé možnosti použití velkého množství FPGA FX plug-inů v reálném čase s hardwarovou podporou a umožňuje dosáhnout téměř nulové latence. Ke změně došlo i použitím inovovaných lineárních mikrofonních předzesilovačů s nebývalou věrností i čistotou přenosu signálu. I dynamika karty byla rozšířena; např. monitorové DA převodníky dosahují dynamiky neskutečných 130 dB.

Orion Studio Synergy Core nabízí v základní výbavě 50 FPGA FX skvěle znějících plug-inů, mezi které patří EQ, kompresory, magnetofony, mikrofonní předzesilovače, kytarové aparáty a modeling legendárních mikrofonů všech dob. Díky hardwarové podpoře plug-inů přímo v kartě plug-iny vůbec nezatěžují CPU Vašeho počítače a můžete tak dosáhnout téměř nulové latence. Banku efektů máte možnost podle potřeby rozšířit o další plug-iny Antelope Audio. Efekty FPGA FX lze používat pouze pro poslech - nabírat “čistý” signál a efekty aplikovat až během postprodukce. Máte ale i možnost zaznamenat neefektovaný signál a současně do vedlejší stopy procesovaný. Tento způsob je vhodný zvláště pro nabírání zpěvů, elektrických nebo basových kytar. Routing (konfigurace směřování signálu) je omezen pouze fantazií uživatele. Přídavný plug-in AFX2DAW umožňující implementovat plug-iny do Vaší DAW je nutno dokoupit. Plug-in je zatím funkční u platformy macOS pro připojení Thunderbolt.

Vše sice můžete řídit pomocí ovládacích prvků karty a displeje. K pohodlnějšímu nastavení parametrů a ovládání je však vhodnější softwarový ovládací panel, který je součástí driverů. Na panelu můžete nastavit jakýkoli parametr karty, FPGA FX efektů, AuraVerbu i routing – směřování signálů. Navíc máte k dispozici čtyři virtuální mixy pro vytvoření několika nezávislých poslechů s nulovou latencí. Kromě nastavení jakékoli nuance karty můžete jednotlivé kombinace parametrů a plug-inů ukládat nebo zpětně vyvolávat. Dokonce si ze záloh můžete vybírat pouze některé parametry nebo sekce, jež potřebujete aktualizovat. Tak lze kartu přizpůsobit jakýmkoli požadavkům více uživatelů, nebo můžete rychle měnit nastavení s ohledem na různé charaktery práce – náběr, tvorba hudby, dabing, mix, mastering apod.

Kartu Orion Studio Synergy Core je možné ovládat pomocí aplikací MacOS, Win i Android. Díky rychlému připojení Thunderbolt můžete u platformy Mac využívat i afx2daw bridge. Tak lze implementovat profesionální FPGA FX pluginy přímo do Vaší DAW a ukládat i automatizovat jejich parametry. Pro uživatele Windows nabízí Antelope Audio velice rychlý a stabilní Thunderbolt driver, s nímž snížíte latenci hluboko pod 1 ms. Standardní připojení pomocí USB 2.0 je samozřejmostí.

Karta je připravena modelovat legendární studiové mikrofony při použití Edge a Verge modelingových mikrofonů Antelope Audio. Stejně tak můžete využít žhavou novinku Auto-Tune Synergy – výsledek kooperace specialistů Antelope Audio a Antares.

S novou technologií Synergy Core implementovanou v inovovaných zvukových kartách Antelope Audio dostáváte ve zvukové kartě Orion Studio Synergy Core mocný nástroj pro záznam zvuku i jeho postprodukční zpracování na nejvyšší profesionální úrovni.

Orion Studio Synergy CoreInformace v EN