Antelope Audio představuje nový plugin Auto-Tune Synergy

Antelope Audio přišla s velice užitečným vylepšením svých karet řady Synergy Core o nový plugin. Spojila se s techniky společnosti Antares a výsledkem je Auto-Tune Synergy – inteligentní dolaďovací plugin v reálném čase i offline.

Antelope Audio představuje nový plugin Auto-Tune Synergy

Vloženo 01. 11. 2019

Pro znalce je Autotune Antares pojmem, který definoval populární hudbu konce 90. let minulého století. Již dvacet let je průmyslovým standardem pro profesionální úpravu výšky tónu a nejznámějším vokálním efektem v populární hudbě. Prvního tvůrčího užití se mu dostalo v megahitu popové hvězdy CherBelive (1998), kde se pomocí „tvrdého“ dolaďování vytvořil efekt jakéhosi „elektronického jódlování“. Dodnes je Antares Autotune hojně používán jako jeden z nejpřirozenějších nástrojů pro doladění vokálních i nástrojových partů, který může fungovat offline i v reálném čase.

Vývojáři Antelope Audio dali dohromady hlavy s týmem Antares a vyvinuli jedinečný plugin Auto-Tune Synergy. Ten přináší všeobecně uznávanou technologii společnosti Antares do základní platformy zvukových karet Antelope Audio řady Synergy Core. Vychází z posledního modelu pluginu Antares Auto-Tune EFX+, který také může pracovat offline i v reálném čase. Verze pro zvukové karty Antelope Audio fungující na všech hardwarových produktech řady Synergy Core má navíc výhody hardwarové podpory FPGA FX a DSP procesorů zvukovek. Pracuje s téměř nulovou latencí – tedy také v reálném čase. Navíc díky hardwarové podpoře vůbec nezatěžuje CPU Vašeho počítače.

Auto-Tune Synergy je inteligentní dolaďovací algoritmus pro úpravu vokálních i jiných partů. Můžete zvolit harmonii své skladby nebo použít automatickou detekci harmonie právě používané. Kromě dalších standardních parametrů můžete i pomocí parametru Humanize nastavit lidskou „chybu“ dolaďovacího procesu pro odstranění strojového až robotického charakteru výsledku. Dalším zajímavým prvkem dolaďovacího algoritmu je Natural vibrato - přirozené vibráto vycházející z charakteru zpracovávaného zvukového materiálu.

Auto-Tune Synergy je možné provozovat na všech zvukových kartách Antelope Audio označených Synergy Core a na USB modelingovém mikrofonu Edge Go. Počet instancí (současně fungujících Auto-Tune Core pluginů) je dán kapacitou FPGA FX procesoru jednotlivých zařízení.
Edge Go – 1 instance
Discrete 4 Synergy Core – 2 instance
Discrete 8 Synergy Core – 2 instance
Orion Studio Synergy Core – 6 instancí

Drobné omezení je u modelingového mikrofonu Edge Go, kdy nelze Auto-Tune (stejně jako další FPGA FX efekty) použít v rámci postprodukce pro zpracování již zaznamenaného zvukového materiálu. Toto omezení vychází z filozofie produktu – USB modelingového mikrofonu.

Auto-Tune Synergy je plně kompatibilní s emulací mikrofonů v realném čase. Současně s dolaďováním můžete používat i FPGA FX pluginy pro zpracování signálu, jako jsou například předzesilovač BAE-1073MP, ekvalizér LANG-PEQ2, kompresory OPTO 2A a Tubechild670 – všechny ideální pro zpracování sólového nebo backing vokálu. Vše probíhá v reálném čase s prakticky nulovou latencí díky hardwarové podpoře pluginů, mikrofonního modelingu i Auto-Tune Synergy pomocí vnitřních výpočtů DSP a FPGA FX procesorů zvukové karty. Zakoupením Antelope karty řady Synergy Core získávají nejen zpěváci a zvukoví inženýři mocný nástroj ke studiové práci i pro živá vystoupení.

Auto-Tune Synergy nevyužívá sítě autorizovaných prodejců, ale je distribuován přímo společností Antelope Audio. Více informací o Auto-Tune Synergy - nové skvělé vychytávce pro vokální party získáte na https://en.antelopeaudio.com/products/auto-tune-synergy/. Zvukové karty podporující Auto-Tune Synergy, Edge Go a ostatní produkty značky můžete zakoupit na stránkách https://imusicdata.cz nebo https://www.musicdata.cz/produkty/antelope-audio/.

Discrete 4 Synergy CoreDiscrete 8 Synergy CoreOrion Studio Synergy CoreEdge Go