IBM Brno – redesign zasedacích místností

IBM patří mezi nejvýznamnější světové hráče v oblasti informačních technologií. V České republice sídlí firma v kancelářích v Praze a Brně.

Zadání

Celková změna koncepce 4 zasedacích místností a na ně navázané chytré AV technologie v kancelářských budovách IBM Brno včetně centralizace ovládání, automatizace a provádění technických úprav pomocí vzdálené správy.

Naše řešení

Jako výhradní dodavatel AV technologií jsme dodali unikátní řešení pro 3 nezávislé zasedací místnosti, které mohou být díky mobilním příčkám navzájem propojovány dle počtu účastníků. Řídící systém Crestron automaticky mění nastavení projekce, zvuku, ovládání světel a žaluzií dle propojení místností v režimech samostatných meetingovek, spojení 2 či všech 3 do jedné velké zasedací místnosti.

Veškeré AV jednotky jsou umístěny v technologickém racku, systém je plně centralizovaný. Řízení zajišťuje procesor Crestron, ovládacími prvky v místnostech jsou dotykové LED panely a nástěnné ovládače. Audio matice, zesilovač i reproboxy dodala Yamaha, video cesty z jednotlivých přípojných panelů digitálně přenáší zařízení Intelix do video matice stejného výrobce, která opět distribuuje signál do projektorů Epson. Do AV systému je připojena videokonference Cisco se speciálními kamerami pro sledování mluvčího. Bezdrátové mikrofony jsou značky Mipro.

Zajímavým zpestřením pro konference je házecí mikrofon CatchBox. Jedná se o modrobílou kostku, v níže je umístěn mikrofon a vysílač. Díky měkkému polstrování je kostka odolná, udržuje obecenstvo v pozornosti a baví.

Ovládání přes dotykové panely je navrženo zcela intuitivně a jednoduše pro laického uživatele, správce má možnost upravit některé parametry. Technické úpravy a nastavení jsme schopni řešit okamžitě díky vzdálené správě.