Meetingové centrum KIA Žilina

Kulturně společenské centrum obytného komplexu Krasňany - Žilina slouží na meetingy a společenské akce managementu KIA Motors.

Zadání

 

Požadavkem bylo projektování, dodávka a instalace Audio / Video systému. Konkrétně decentralizované ozvučení společenských sálů komplexu (klasickými dvoupásmovými kompaktními boxy), včetně DSP řízení (EQ, Matrix, Signál procesing) - audio maticí, reproduktorů, vícekanálového zesilovače a bezdrátového mikrofonního systému. Dalším požadavkem byla video projekce a přípojné body HDMI a VGA pro PC jako zásuvky ve stěnách. Dále pak zapojení a instalace systémového 19" racku A / V rozvaděče v technické místnosti včetně kabeláže.

Naše řešení

Pro splnění požadavků jsme museli dosáhnout relativně koherentního pokrytí akustickým signálem v celém sále, za použití 2-pásmového kompaktního reproduktoru (8" basový měnič / 1" driver) v počtu osm kusů rozmístěných symetricky (4 kusy na straně).

Všechny reproduktorové systémy jsou napájeny čtyřkanálovým koncovým stupněm s možností samostatné regulace výkonu na všech čtyřech kanálech.

Systém řízení audio signálů musí zaručit standardní DSP - Digital Signal Processing - Grafický ekvalizér, Kompresor, Limiter, Parametrický ekvalizér, omezovač zpětné vazby a nastavení úrovně gainu na vstupu do předzesilovače. Dále rozdělení zón pomocí matice - minimálně 6 vstupů a 4 výstupy. Přiřazení vstupem priority pro bezdrátové ruční mikrofony. Bezdrátový mikrofonní set se dvěma nezávislými kanály v povoleném pásmu UHF s možností ladění jednotlivých kanálů na přijímači. Videoprojekce s projektorem s ultra krátkou vzdáleností, rozlišení HD. Podmínkou jsou dva přípojné body HDMI a VGA pro starší notebooky s možností automatického skenování signálu a audio výstupu přes oddělovací transformátory do audio matice.

Decentralizované ozvučení prostoru jsme zajistili pomocí reproduktorového systému HK AUDIO PR:O 8 (8" woofer + 1" driver) na přání klienta v bílé barvě. Použití: Satellite / Full Range Cabinet. Instalovaný výkon: 300/600 Watt, Max. SPL: 122 dB, Frekvenční rozsah: 63 Hz - 19 kHz

Zesílení signálu je zajištěno pomocí zesilovače Yamaha XMV4140, 4 x 140 Watt / 4 Ohm; 4 x 125 Watt / 80 Ohm @ 100V - 2U, YDIF

Audio matice SYMETRIX 8x8 s 50 presety globálního charakteru nebo libovolně volitelných parametrů, integrovaný kalendář s časovačem, možnost řízení pomocí Ethernetu TCP / IP, 4 logických vstupů (4x logický kontakt nebo 2x analogový potenciometr) a 4 logických výstupů s otevřeným konektorem, systémových ovládacích panelů po RS-485, grafického uživatelského rozhraní na PC, web browseru, iPad / iPhone.