Slovácké divadlo Uherské Hradiště

Jednou z našich největších realizací za rok 2018 byla rekonstrukce AV technologie Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Jedná se divadlo s dlouhou historií. Bylo založeno roku 1945 a jedná se o divadlo s jednou z nevyšších návštěvností v zemi.

Zadáním projektu byla komplexní modernizace hlavního zvuku, propojení přípojných míst režie, livepostu, kabiny a jeviště s technickým zázemím, a dále nový komunikační systém pro zázemí divadla a místností určených pro veřejnost. V rámci dodávky byla řešena také nová projekční technologie

Hlavní ozvučení sálu bylo realizovaná line-array systémem NEXO GEO M8. Oba clustery jsou ideálně umístěny, díky své úsporné velikosti nna sebe zbytečně neupozorňují a zároveň dokonale pokryjí celý prostor hlediště i okolních balkonů. Systém je doplněn dvěma basy NEXO STM118 z nejvyšší řady Nexo STM. Samostatně je ozvučen celý prostor jeviště a 100V systém, který pokrývá provozní prostory divadla. Řízení audio cest zajišťuje digitální audio matice YAMAHA MTX5-D, jakožto součást páteřních digitálních cest pracujících na protokolu DanteTM.

Komplexní nspicientský systém nově zajišťují stanice Riedel s ústřednou Riedel Tango. Poskytuje komunikaci mezi osmi nezávislými posty obsluhy divadla a také hlášení do foyer a provozních prostor– šatny herců, technikům, vlásenkárny atd.

Projekční technikou se rozumí výměna projektoru stávajícího projektoru za projektor značky NEC.

Michal Kedroň, jeden z hlavních zvukařů divadla říká:

„Nebylo vůbec jednoduché vybrat ozvučení pro Slovácké divadlo, ale nutno podotknout, že lidé z MusicData nám mnohé usnadnili. Komponenty, které jsme vybrali ochotně u nich na firmě nachystali a odborně předvedli. NEXO Geo M6, STM S118 subbas a Yamaha CL5 je naprosto perfektní kombinace pro naše potřeby (činohra, muzikál, živá produkce). Součástí rekonstrukce byla také dodávka dorozumívacího systému RIEDEL, projekce NEC a ozvučení foyer komponenty HK Audio. Pokud budete mít čas a chuť, můžete u nás v divadle od června 2019 shlédnout muzikál Chicago. Hraje to fakt výborně!“