Komunitní centrum Mikádo – Humpolec
Polyfunkční komunitní centrum v Humpolci dokáže svým neobvyklým vzhledem zaujmout oko návštěvníka na první pohled. Přízvisko Mikádo je opravdu přiléhavé. Nebylo tomu tak ale vždy. Současného vzhledu se budova dočkala až v roce 2020 při rozsáhlé rekonstrukci, jejíž součástí bylo i zařizování nové jevištní techniky pod taktovkou společnosti MusicData. Z vydařeného projektu pak vzešla o dva roky později i další spolupráce – rozšiřování technického vybavení sálu o systém a zařízení umožňující přímý přenos z jednání zastupitelstva.
Komunitní centrum přiléhá k místnímu kinu, a co se využití týče, je opravdu vytížené. Poskytuje prostory pro řadu místních spolků a klubů a zaštiťuje kulturní události všeho druhu. Díky dobrému řešení akustiky v sále (obklady, vatové výplně…) navíc nejsou výjimkou ani koncerty. Bylo tedy na nás abychom místnímu kulturnímu zázemí poskytli i náležitou technickou podporu.
V roce 2020 tedy došlo ke zřízení základního AV systému. Dokázali jsme navrhnout systém přípojných míst propojujících všechny jeho součásti. Díky integraci všech zařízení do jedné sítě je potom možné vše ovládat z jednoho místa, a to i bezdrátově. Součástí systému tedy jsou: výrobky od HK Audio a Yamaha (využívající digitální protokol Dante) zastupující jeho zvukovou část, zařízení Epson a JT Motors starající se o projekci, a produkty American DJ, Cameo a Visual Production pokrývající osvětlení (včetně jeho ovládání přes protokol DMX512). To vše tedy řízené společně, uživatelem, z libovolného bodu v sále i mimo něj.
V roce 2022 potom došlo k rozšíření funkčnosti sálu o systém řízení zvuku a videa jednání zastupitelstva města. Všechny posty jsou teď vybaveny špičkovými mikrofony Audix svedenými do automatického mixážního pultu – procesoru Ecler, který se stará o jejich zesilování, vypínání, různé směřování jednotlivých signálů i úpravu ekvalizace potlačující zpětnou vazbu. Výstupní signál z mixu je poté připojen k živému obrazu z kamer pro přímý přenos a streamován na platformě YouTube. Nový systém je navíc napojen na ten z roku 2020. Využívá tedy ozvučení i projekce v sále a umožňuje vše bezdrátově řídit. Používá se chráněné webové rozhraní, skrz které se může přes svou IP adresu připojit na řídící matici libovolné zařízení a spravovat jednotlivé součásti infastruktury.
Rádi se vracíme na místa našich minulých projektů a těší nás, když vidíme, že jsme mohli pomoci ke vzniku žijících a fungujících zázemí. Dvojnásob to platí v případě, kdy je investor spokojen natolik, že opětovně navážeme spolupráci a můžeme mu tak pomoci posunout naše společné dílo ještě dál –podobně, jako tomu bylo i v komunitním centru v Humpolci.