Moderní ozvučovací systém v Moravském divadle Olomouc

Historická budova Moravského divadla v Olomouci prošla v letošním roce rekonstrukcí hlavního ozvučovacího systému. Původní reprosoustavy datované od začátku 90. let již byly za hranicí své životnosti a již nesplňovaly požadavky současných produkcí.

Naše řešení

Pro nový systém hlavního ozvučení byl vybrán Line Array systém NEXO GeoS12 v kombinaci se subwoofery NEXO RaySub 15. Celková konfigurace nového audio systému sestává ze 4 ks NEXO GeoS12 + NEXO RS15 Sub na každou stranu. Pro nastavení optimálního umístění bylo využito simulace softwarem NS-1. Kardioidní charakteristika subwooferů RS15 umožnila umístění do chráněného roštu pod lóžemi vpravo a vlevo v přízemí. Výkonovou část nového ozvučovacího systému zabezpečují multikanálové zesilovače NEXO NXAMP4x4. Poslední generace koncových stupňů v kombinaci s integrovanou DSP jednotkou představuje špičkovou kombinaci pro dosažení maximálního rozsahu dynamiky a srozumitelnosti reprodukce. Vnitřní obvody kontrolu zpětné vazby na výstupech zesilovače a zabezpečují tak neustálou kontrolu nad stavem systému.

Původní mixážní konzole byla doplněna o kartu Auvitran AVY16-ES100 zabezpečující digitální multi-kanálovou distribuci ve formátu EtherSound až ke třem DSP zesilovačům NXAMP4x4. Celkový výkon systému NEXO společně se špičkovým dynamickým rozsahem a vyrovnanou frekvenční odezvou nabízí produkci Moravského divadla nové rozměry při přípravách a realizaci nových a stávajících představeních.